Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Mladí farmáři v Keni mají zelenou!

Organizace
ShineBean o.p.s.

Autor
Renata Rokůsková

DARUJTE

V západní Keni BUDUJEME TRÉNINKOVOU EKOFARMU SIVETIO, na které se studenti z okolních škol budou učit prakticky farmařit bez chemie. Naši absolventi dokáží uživit své rodiny!

 

Umět vypěstovat lokální zdravé potraviny je důležité, obzvlášť v současné době, kdy nelze spoléhat na dovoz jídla. V západní Keni se lidé tradičně živili rybolovem nebo pastevectvím. Znalost pěstování rostlin tu proto chybí. Rodiny ale často vlastní kousek půdy, kterou mohou využít a získat z ní vlastní jídlo nebo i zdroj příjmů.

 

Na naší ekofarmě se zájemci naučí pěstovat tradiční obilniny, zeleninu, ovoce, bylinky a další plodiny. Naučí se získat vlastní sazenice i semena. Svou úrodu budou umět zpracovat i prodat. Na ekofarmě bude také ukázkový chov ryb, drůbeže, králíků nebo včel. Každý si tak bude moct vybrat co ho baví.

 

Do našich programů se již zapojilo více než 250 studentů. Více než 40 z nich už samostatně farmaří a přispívá k potravinové soběstačnosti v jejich komunitách. Za vybrané peníze vybudujeme zázemí pro ekologický chov slepic, krůt a králíků. Děkujeme Vám za všechny příspěvky!

Naše odkazy

O naší organizaci

ShineBean o.p.s. je česká nezisková organizace, která již od roku 2006 podporuje soběstačnost lidí v Keni. Věnujeme se vzdělávání dětí i dospělých, pomáháme drobným řemeslníkům a farmářům. Máme velkou radost když vidíme, jak se mladým farmářům s naší podporou daří pozvednout své rodiny z chudoby.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy