Zpět na
komunitní lídry
Komunitní lídři

Monika Chwastková

Moravskoslezský kraj

Monika je zodpovědná za fundraisingový tým v Moment Česká republika, o.p.s. Moment buduje síť prospěšných second handů, kde se prodává převážně oblečení, které jim lidé darují buď v rámci sběrných míst, které zařizuje právě fundraising, či přímo v jejich obchodech. Veškerým výtěžkem z prodeje podporuje partnerské neziskové organizace. Moment také vzdělává a inspiruje na poli udržitelného nakupování a módy.

Proč jste se rozhodla aktivně zapojit do Giving Tuesday? V rámci organizace Moment Česká republika, o.p.s. bude s Giving Tuesday spolupracovat již třetím rokem. Díky tomuto celostátnímu svátku se nám v minulých letech podařilo oslovit nové dárce a získat další trvalá sběrná místa oblečení. Na Giving Tuesday máme velmi pozitivní zpětné vazby od našich dárcovských partnerů a těší nás, že každým rokem nacházíme další možnosti, jak naši spolupráci rozvíjet.

Jak bude vypadat Giving Tuesday kampaň u vás v regionu? Naše stávající či potenciální dárce oslovujeme s prosbou o uspořádání sbírky či zřízení trvalého sběrného místa, takže i partnerská společnost získává prostor k propagaci a zviditelnění. Náš fundraisingový tým aktivně prezentuje možnost zapojení do GT již v průběhu září, abychom se všichni v rámci celé České republiky mohli včas připravit. Aktuálně máme nejvíce dárců v moravskoslezském regionu a v Praze, kde bychom rádi posílili naše partnerství v oblasti sbírek i trvalých sběrných míst. Firmám nabízíme možnost prezentace na našich sociálních sítích i v rámci off-line a on-line propagačních materiálů. Naším posláním je zapojit Česko do smysluplné pomoci neziskovkám díky udržitelnému oblékání. Vážíme si všech partnerů a věříme, že se nám i díky Giving Tuesday daří v udržitelnosti inspirovat všechny, kdo s námi spolupracují.

Proč by se podle Vás měli do GT zapojit také ostatní? Ať už jednotlivci, firmy nebo neziskové organizace. Darování dále prodejných věcí je nenáročné a v současné době velmi populární, což nám potvrdila i zpětná vazba od našich partnerů. Nic vás to nestojí a navíc si důkladně vytřídíte šatník. Zřízení samotného trvalého sběrného místa ve firmě či instituci je také velmi jednoduché a péče o něj nezabere našim partnerům více než 5 minut měsíčně. O vše ostatní se stará náš fundraisingový tým.

Kontakt monika.chwastkova@moment-ops.cz
zpět na
komunitní lídry
Zaujala vás myšlenka komunitní kampaně a myslíte si, že byste byli skvělým komunitním lídrem?
Neváhejte nás kontaktovat, rádi s vámi probereme možnosti spolupráce.