Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Pomozte s námi vybavit pokoje pro rodiny s dětmi

Organizace
Středisko křesťanské pomoci Horní Počernice

Autor
Gabriela Selinger

DARUJTE

Spustili jsme kampaň Můj nový domov a rádi bychom ji propagovali během kampaně Giving Tuesday společně s dalšími podporovateli azylového domu SKP HOPO. Přemýšleli jste někdy, co pro vás znamená slovo „domov“? Je to postel, do které rádi uléháte po celodenní práci? Nebo pohodlné křeslo, ve kterém si po večerech čtete knihu? Možná se vám vybaví dobré jídlo u velkého stolu, kam usedne celá rodina. Takový domov chceme v rámci kampaně Můj nový domov vytvořit i pro rodiny, které ten svůj ztratily. Na dokončení nově zrekonstruovaných pokojů čeká 7 rodin. Vybavení podléhá rychlému opotřebení a je nutné je každoročně obměňovat.

Naše odkazy

O naší organizaci

Azylový dům poskytuje přechodné ubytování a podporu a zázemí rodinám ohroženým ztrátou bydlení. Pracuje s programem komunitního bydlení, který rozvíjí dovednosti a návyky potřebné k běžné integraci do společnosti. Každá rodina či jednotlivec tak individuálně pracuje a plánuje veškeré aktivity společně se svým klíčovým sociálním pracovníkem. Učí se hospodaření s penězi i odpovědnosti ke komunitě a společnosti.
Maximální doba poskytování služby je 1 rok.
Cílovou skupinou služby jsou rodiny či jednotlivci pečující o dítě, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Služba poskytuje pomoc i osobám, u kterých je ve spolupráci s OSPOD plánován návrat dítěte zpět do jejich péče. Kapacita azylového domu je 84 lůžek. Disponujeme možností poskytnout ubytování až 8členným rodinám.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy