Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
MŮŽE SE TO STÁT I VÁM

Organizace
Spolek na ochranu opuštěných zvířat

Autor
Václava Brabcová

DARUJTE
Kampaň Může se to stát i vám popisuje případy psů z množírny, které se skutečně staly. Odehraje se v několika vlnách, první v září, další v prosinci. Toto načasování je mimo jiné kvůli zvyku pořizovat dětem pod stromeček zvířecí mazlíčky. Co jsou množírny? Feny zavřené v klecích či uvnitř objektů bez možnosti pohybu venku, bez veterinární péče rodí štěňata, dokud jsou toho fyzicky schopné. Ta jsou matkám odjímána často už kolem čtvrtého týdne života, aby se rychle prodala. Tato okolnost i nedostatečná strava feny se podepíší na fyzickém stavu i na psychice takového mláděte. Tato štěňata jsou většinou vystresovaná, často i geneticky poškozená nebo jinak zdravotně v nepořádku. Hrozí vysoké riziko, že budou trvale nedůvěřivá, nebo dokonce nepřátelská, velmi často nemocná, což znamená vysoké náklady na následnou veterinární péči. A bohužel není výjimečné, že také záhy umírají. Je to důsledek otřesných poměrů, které v psích množírnách panují. Postižených štěňat se následně majitelé zbavují usmrcením, pokud je vada zjevná, nebo se je snaží prodat jako zdravá.

O naší organizaci

Práce členů spolku, který vznikl v roce 2010, je zaměřena především na získávání finanční a materiální pomoci pro útulky a zvířecí azyly v ČR, zejména pořádáním internetových aukcí na https://www.facebook.com/groups/847229822014947/
a charitativních akcí. Za dobu našeho působení jsme již rozdali více než 1 000 000,- korun.
Další směr našich aktivit je zaměřen na osvětu v oblasti ochrany zvířat. V letošním roce jsme se jako 3. organizace v ČR stali členy významné mezinárodní organizace DOGSTRUST.
Kampaň Může se to stát i vám má za cíl seznámit veřejnost s praktikami množitelů psů a poradit, jak nekoupit štěně z množírny. Spuštěna byla v letošním záři a úvodní spot zhlédlo přes 400 tisic lidí. V říjnu tohoto roku jsme byli oceněni titulem PROJEKT ROKU. Pro dokončení dalšího videospotu proti množírnám nebo výrobu a distribuci osvětových materiálů potřebujeme vaši podporu.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy