Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
MŮŽE SE TO STÁT I VÁM

Organizace
Spolek na ochranu opuštěných zvířat

Autor
Václava Brabcová

DARUJTE

Kampaň Může se to stát i vám popisuje případy psů z množírny, které se skutečně staly. Odehraje se v několika vlnách, první v září, další v prosinci. Toto načasování je mimo jiné kvůli zvyku pořizovat dětem pod stromeček zvířecí mazlíčky. Co jsou množírny? Feny zavřené v klecích či uvnitř objektů bez možnosti pohybu venku a bez veterinární péče rodí štěňata, dokud jsou toho fyzicky schopné. Ta jsou matkám odjímána často už kolem čtvrtého týdne života, aby se rychle prodala. Tato okolnost i nedostatečná strava feny se podepíší na fyzickém stavu i na psychice takového mláděte. Tato štěňata jsou většinou vystresovaná, často i geneticky poškozená nebo jinak zdravotně v nepořádku. Hrozí vysoké riziko, že budou trvale nedůvěřivá, nebo dokonce nepřátelská, velmi často nemocná, což znamená vysoké náklady na následnou veterinární péči. A bohužel není výjimečné, že také záhy umírají. Je to důsledek otřesných poměrů, které v psích množírnách panují. Postižených štěňat se následně majitelé zbavují usmrcením, pokud je vada zjevná, nebo se je snaží prodat jako zdravá.

O naší organizaci

Práce členů spolku, který vznikl v roce 2010, je zaměřena především na získávání finanční a materiální pomoci pro útulky a zvířecí azyly v ČR, zejména pořádáním internetových aukcí na https://www.facebook.com/groups/847229822014947/
a charitativních akcí. Za dobu našeho působení jsme již rozdali více než 1 000 000,- korun.
Další směr našich aktivit je zaměřen na osvětu v oblasti ochrany zvířat. V letošním roce jsme se jako 3. organizace v ČR stali členy významné mezinárodní organizace DOGSTRUST.
Kampaň Může se to stát i vám má za cíl seznámit veřejnost s praktikami množitelů psů a poradit, jak nekoupit štěně z množírny. Spuštěna byla v letošním záři a úvodní spot zhlédlo přes 400 tisic lidí. V říjnu tohoto roku jsme byli oceněni titulem PROJEKT ROKU. Pro dokončení dalšího videospotu proti množírnám nebo výrobu a distribuci osvětových materiálů potřebujeme vaši podporu.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy