Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Muzikálem bez bariér V.

Organizace
Polovina nebe o.p.s.

Autor
PhDr. Daniela Rázková

DARUJTE

Již pátým rokem pořádáme akci Muzikálem bez bariér u příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených, který letos připadá na Giving Tuesday. Akce se koná 3. prosince od 19.00 hodin ve velkém bezbariérovém sále Kulturního centra Novodvorská (Novodvorská 1013/151, 142 00 Praha 4).

Na letošním koncertu zazní známé muzikálové i filmové písně, tentokrát v opačném podání – písně, které normálně zpívají zpěvačky budou zpívat zpěváci a naopak. Tzv. „árie naopak“, jak jsme nazvali letošní téma koncertu zazpívají známé muzikálové hvězdy pod vedením zpěvačky a herečky Michaely Tomešové.

Letos s Michaelou Tomešovou vystoupí: Michal Kavalčík, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Alžběta Bartošová, Michaela Gemrotová, Richard Pekárek, Tomáš Löbl, Jan Fanta, Aneta Krejčíková, Ivana Korolová, Markéta Procházková, Petra Vojtková a Eva Burešová a Lukáš Adam jako moderátor.

Část výtěžku vstupného bude poukázána ve prospěch veřejné sbírky konané Polovinou nebe, o.p.s. pro postiženou Sofii Stránskou upoutanou na vozík. Její příběh si můžete přečíst na našem webu www.polovinanebe.cz/pomozme-sofii-zit-doma/. Na koncertě bude také předán výtěžek sbírky pro Sofii, která probíhala ve spoluprácí s Mgr. Juditou Halvovou a klinikou estetické a čínské medicíny Body Beauty Clinic.

Vstupenky je možné zakoupit v síti TicketPortal na www.ticketportal.cz/event/MUZIKALEM-BEZ-BARIER-V.

Během listopadu bude na našem Facebooku probíhat soutěž o vstupenky zdarma.

Více informací o akci a tiskové materiály jsou dostupné na e-mailu:
daniela.razkova@polovinanebe.cz, 603836710
Těšíme se na viděnou 3. 12. 2019 v 19 hodin

O naší organizaci

Polovina nebe, o.p.s. již třináctým rokem pracuje s těžce postiženými osobami a seniory. Naším posláním je pomáhat slabým, znevýhodněným a diskriminovaným občanům, především osobám se zdravotním postižením a seniorům. Naší cílovou skupinou jsou tedy osoby zdravotně postižené a senioři, kteří z důvodů věku či zdravotního stavu potřebují pomoc jiné osoby při běžných činnostech každodenního života. Jedná se také o osoby osamělé nebo jedince, kde rodina z různých příčin nemůže zabezpečit všechny potřeby svého příbuzného během dne, kdy jsou v zaměstnání nebo sami ze zdravotních nebo jiných důvodů nezvládají péči o osobu blízkou. Cílem našich projektů je podpořit a zkvalitnit život osobám se zdravotním postižením a seniorům z Prahy prostřednictvím registrovaných služeb osobní asistence a sociální rehabilitace.
V rámci poskytování sociální služby sociální rehabilitace je organizována výuka ovládání počítače hlasem. Při výuce se opíráme o bohaté zkušenosti s využitím hlasových technologií MyVoice, MyDictate a NEWTON Dictate, které nám déle než 11 let pomáhají naplňovat naše záměry. Uvedené programy vyvinul vědecký tým liberecké univerzity pod vedením profesora Jana Nouzy. Cílem výuky je zpřístupnění moderních technologií umožňujících ovládání počítače hlasem, vyhledání vhodného pracovního místa a podpora klienta, aby se na tomto místě udržel. Tyto služby jsou pro klienty zdarma.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy