Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpořte jedinečný výzkum léčby vzácných genetických nemocí

Organizace
Asociace genové terapie, z.s.

Autor
Lenka Matějková

DARUJTE

Ve středu 27.11. od 18:00 pořádáme benefiční seminář ve spolupráci s Národním muzeem. Výtěžek ze semináře bude použit na výzkum vzácných onemocnění. A pokud se nemůžete zúčastnit, ale rádi byste nás podpořili, budeme rádi za Váš příspěvek, který se přičte k sumě vybrané na místě.

Víme, že porozumět pojmům jako je genetika a genová terapie je velmi složité a těžké pro každého z nás. Právě proto Vám zprostředkujeme informace srozumitelnou a jednoduchou formou, aby tak měl každý z vás možnost vytvořit si vlastní názor na základě správných informací. Ve spolupráci s Národním muzeem jsme si pro Vás připravili benefiční seminář s předními odborníky molekulární biologie. Budeme společně hledat odpovědi na otázky:
Žijeme v době genové?
Jak molekulární biolologie ovlivnila zoologický výzkum?
Jak souvisí základní a aplikovaný výzkum?
Můžeme díky úpravám DNA léčit nevyléčitelné nemoci?

Naše odkazy

O naší organizaci

Jedinečný projekt v Čechách, který podporuje jedinečné lidi! Propojujeme tisíce pacientů se vzácným onemocněním a vědce, kteří jsou ochotni věnovat se výzkumu léčby nevyléčitelných onemocnění. Inspirací je nám náš syn, kterému diagnostikovali jedno z 8000 vzácných onemocnění, tzv. Angelmanův syndrom. Díky Vaší podpoře se výzkum vzácných onemocnění v Českém centru pro fenogenomiku rozvine. Prozkoumejme tak spolu lidský genom, vyléčme vzácné genetické vady a zlepšeme budoucnost těchto rodin. Je to běh na dlouhou trať, ale pro úspěšný výzkum potřebujeme běžet všichni spolu – vědci, lékaři, veřejnost, náš syn a další nemocní!
Iniciovali jsme zahájení základního výzkumu vzácných onemocnění. Výzkum běží v Českém centru pro fenogenomiku a hledá obecné principy fungování lidských genů, které budou moci být aplikovány pro více a to nejen genetických vad.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy