Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Na kole ke vzdělání

Organizace
Kola pro Afriku, o.p.s.

Autor
Radka Filipíková

DARUJTE

Vyzveme lidi k podpoře naší dárcovské výzvy na darujme.cz., která běží do konce tohoto roku a je u ní dosaženo 27% z cílové částky.

Cílem výzvy je podpora prodloužení životnosti darovaných kol pro školáky v Gambii až na 10 let = celá základní školní docházka. Finanční sbírka podpoří osazení kol novými náhradními díly v Heřmanické věznici v Ostravě (kvůli náročnému písčitému terénu v Gambii), bezpečnost dětí na kole a přepravu dalších 500 kol k dětem v roce 2020. Dále lidé podpoří nabytí technických dovedností školních mechaniků v Gambii, kteří se dětem o kola starají, a naši terénní práci v Gambii tj. osobní podporu a monitoring stavu projektu přímo na školách.

Dále budeme nabízet k prodeji dárkové poukazy na podporu přepravy kol k dětem do Gambie.

O naší organizaci

Jsme obecně prospěšná společnost. Od roku 2012 pomáháme prostřednictvím darovaných kol dětem v Gambii na jejich cestě ke vzdělání. Při tom nabízíme uplatnění a nové dovednosti těm, kdo to z mnoha důvodů nemají s nalezením práce v ČR i v Gambii lehké. K pomoci vyzýváme ostatní v rámci rozvojové spolupráce.

Mnoho gambijských dětí musí do školy docházet 5 – 10 km pěšky, případně nedocházejí vůbec. Nemohou si to z důvodu vzdálenosti a dalších povinností v rodinných hospodářstvích dovolit. Od roku 2012 jim tedy na cestě do školy pomáháme předáním kola od českých dárců. Za sedm let naší existence jsme díky českým kolům usnadnili cestu do školy 7833 dětem a dalšími 50 ti koly jsme podpořili pracovníky gambijského Červeného kříže. Na kolech z ČR jezdí do školy děti z bezmála 30 škol. Kolům věnujeme pozornost před vypravením do Gambie i v Gambii samotné – jejich technický stav a tím udržitelnost pomoci nám nejsou lhostejné. Pozornost věnujeme i recyklaci kol, která v Gambii dosloužila.

Podporou vzdělanosti sledujeme větší soběstačnost místních v aktivním rozvoji jejich země a prevenci neuvědomělé migrace lidí bez potřebného vzdělání a dovedností do Evropy.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy