Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Naši kavárníci v Café Adastra

Organizace
Zajíček na koni, o.p.s. a Klub přátel Zajíčka z.s.

Autor
Markéta Šulcová

DARUJTE

Tento den 1.12. všem našim zaměstnancům s handicapem osladíme život malým dárkem – belgickou čokoládou a pokud budeme smět mít otevřeno, všechny děti, které přijdou s rodiči na kávu nebo oběd či cokoli jiného také podarujeme sladkostí. Seznámí je tak s myšlenkou Giving Tuesday a dětem ještě rozdáme kartičku, na kterou mohou večer před spaním nakreslit, jaký se jim povedl dobrý skutek a obrázek poslat na náš FB.

Naše odkazy

O naší organizaci

Zajíček na koni fungoval od roku 2004 jako občanské sduržení, později jako o.p.s. a zapsaný spolek Klubu.
Projekt „Naši Kavárníci“ funguje již 9 let a je tedy stabilní na trhu práce jako sociální podnik, který zaměstnává lidi s handicapy (tělesný handicap, mentální handicap, kombinovaný handicap, sociokulturní handicap ).
Zaměstnáváme 36 mladých lidí s různými handicapy a nejen, že tím vytváříme jejich pracovní uplatnění, ale snažíme se tím i o maximální integraci do společnosti.
Prostor kavárny nám poskytuje úřad pro Prahu 2 za zvýhodněných podmínek.
Naši „Kavárníci“ ,tak jim říkáme, jsou v různých pracovních pozicích, obsluha lidí, pomocná síla v kuchyni, přípraváři potravin a jídel, pomocní barmani atd.
Kromě klasické práce k nám někteří i chodí trávit čas i výrobou pestrých dárků, sušené ovoce, dárkové předměty, kresby, šperky atd.
Jelikož jsme tragicky zasaženi letošní Korona krizí, potřebujeme podporu z více zdrojů, abychom udrželi chod naší kavárny do dalších let a nebyli nuceni propouštět naše handicapované zaměstnance.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy