Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Nechte Atelierof rozzářit a on rozzáří vás!

Organizace
Atelierof, z.ú.

Autor
Kateřina Janečková

Dnes budeme hrát a zpívat v domově důchodců ve Tmavém dole. Rozzáříme tak životy babiček a dědečků, tak jako to u nás je už půl roku naším posláním.

Naše odkazy

O naší organizaci

Začnu úplně od začátku, protože příběh, na kterém stojí, je důležitou podstatou Atelierofu.

Neziskovna vznikla přesně před 1 rokem. Myšlenku na její vytvoření zapříčinila ztráta mojí milované babičky, se kterou jsem se dlouhou dobu nedokázala vypořádat.

Odjela jsem na půl roční cestu po Asii a ta mi pomohla se se ztrátou babičky srovnat. Došlo mi, že nemá smysl smutnit, že už tu není. Začala jsem být vděčná za to, že jsem ji vůbec v životě měla.

Při těchto úvahách jsem došla k závěru, jak byla babička často sama a jak moc byla vděčná za chvíle, které jsme spolu trávily: při zpěvu, při dlouhých hovorech z očí do očí, při tvoření .. A to už byl jenom krůček k uvědomění, že takových lidí je kolem nás mraky. A často ani nemají vnoučata, která by jim dělala radost.

15.března 2019 to bylo přesně 6 let od babiččiny smrti a přesně v ten den jsem poprvé zahrála několik písniček na LDNce v Jaroměři. Bylo tam asi 10 babiček a dědečků, zpívali a bylo to dojemné …

Postupně se ke mně začali přidávat další kamarádi, kterým samota lidí kolem nás také není lhostejná. Atelierof už nebyl jenom o zpříjemnění dlouhého času: v současné době propojujeme generace a prokazatelně dokážeme rozzářit uhaslé oči starých lidí kolem nás.

Téměř každý týden ve svém volném čase navštěvujeme domovy pro seniory v náchodském regionu: zpíváme lidovky, které všichni znají, povídáme si s nimi, nasloucháme, smějeme se, občas přineseme třeba květinu …

Nyní máme vlastní prostory, které potřebujeme zařídit. Pak za námi bude moci přijít kdokoliv. Pomozte nám je vybudovat!

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy