Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Nová prsa pod stromeček

Organizace
Loono

Autor
Blanka Sigmundová

DARUJTE

V Loono na silikonových modelech prsou učíme, jak si správně a pravidelně vyšetřovat prsa a odhalit tak případnou rakovinu včas. Málokdo totiž ví, že by na ně alespoň 1× měsíčně měl sáhnout správně a provádět tzv. samovyšetřování. A protože školíme po celé republice, potřebujeme také hoooooodně modelů prsou. Podpoř nás a pomoz nám rozbalit nový model pod stromečkem <3.

Prsa čili ňadra čili mamma mají na starosti produkci mateřského mléka a zároveň plní i funkci estetickou a namlouvací. Rakovina prsu se objevuje nejčastěji u žen kolem 55. – 65. roku věku. Mohou ji však onemocnět i mladší ženy nebo muži. Proto na gumových modelech s ukrytými bulkami učíme, jak se správně a pravidelně vyšetřovat a odhalit tak rakovinu v časném stádiu.

Naše odkazy

O naší organizaci

V Loono ukazujeme, jak je prevence důležitá. Pořádáme vzdělávací workshopy zaměřené na prevenci onkologických, kardiovaskulárních onemocnění a osvětu v oblasti reprodukčního zdraví. Náš tým dnes čítá na 150 mladých lékařů, studentů medicíny a dalších budoucích zdravotních profesionálů v 5 městech Česka.

Za pět let naší existence jsme uspořádali více než 1200 workshopů a vyškolili díky nim na 55 000 lidí po celé České republice. Díky naší osvětové činnosti si už 47 lidí odhalilo onkologické či jiné závažné onemocnění v časném stádiu.

Veškerý obsah předáváme laicky srozumitelně, atraktivně a zejména pozitivně.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy