Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Nový život v Česku

Organizace
Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s.

Autor
Beáta Máthéová

DARUJTE

Pomáháme začít nový život lidem, kteří byli nuceni odejít ze své země a hledat domov jinde. Hájíme lidská práva, boříme stereotypy, bojujeme proti rasismu a xenofobii. Naše komunitní centrum pomáhá s integrací dětí a dospělých cizinců do české společnosti. Pořádáme kulturní výlety, sportovní a kreativní odpoledne, při nichž se vedle poznávání nového prostředí vzájemně poznávají české děti i děti cizinců. Vaším darem se podílíte na společnosti, kde jeden k druhému není lhostejný, v níž si mohou být všichni lidi inspirací a vzájemně si pomáhat.

Jak pomáháme?

Tým desítek právníků zajišťuje bezplatnou právní pomoc, aby se nezletilí bez doprovodu, staří lidé, oběti mučení či obchodování s lidmi a další vysoce zranitelné osoby domohli svých práv na soudech či před jinými orgány.

Naši experti v oblasti sociálních služeb se starají nejčastěji o zajištění důstojného bydlení, speciální podporu mladým cizincům bez rodinného zázemí vedoucí k postupnému osamostatnění a integraci, nabízí kurzy českého jazyka, pomoc při hledání zaměstnání a uplatnění na trhu práce.

Naše odkazy

O naší organizaci

OPU je humanitární organizace, která od roku 1991 pomáhá uprchlíkům a cizincům v České republice. Pracujeme na jejich zapojení do pracovního a společenského života. Každý rok tak pomůžeme přes 3 500 klientům integrovat se do společnosti, případně se důstojně vrátit domů. Jsme mostem mezi nově příchozími a většinovou společností.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy