Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Odhalte včas domácí násilí

Organizace
Nadace Vodafone Česká republika

Autor
Jolana Hájková

DARUJTE

Domácí násilí se týká nás všech. Každý máme ve svém okolí nejspíš někoho, kdo od svého blízkého víc než lásku a pochopení, zažívá teror a násilí. Možná to ani netušíte. A není divu, oběti své trápení často úspěšně tají, průměrně 8 – 10 let. Svou situaci zlehčují, násilnou osobu omlouvají, anebo si vše kladou za vinu. Vystoupit z kruhu násilí chce hodně odvahy.
Díky mobilní aplikaci Bright Sky CZ to ale společně můžeme změnit. Na jednom místě nabídne bezpečně a důvěrně všechny potřebné informace: 3 minutový dotazník pro posouzení nebezpečí ve vztahu, databázi kontaktů na centra pomoci, funkci Můj deník pro zaznamenávání důkazů, příklady domácího násilí a mnohem víc. Určena je nejen pro samotné oběti, ale pro každého, kdo má obavy o svoji kamarádku, kolegu, sousedku nebo někoho z rodiny.
Chceme aplikaci dostat ke každému, kdo ji může potřebovat. Možná tím společně zachráníme život. Naším cílem je vybrat do 3. prosince 500 000 Kč, které použijeme na provoz a rozvoj aplikace, aby se o ní dozvěděli všichni napříč celým Českem. Do sbírky nezapojujeme pouze naše zaměstnance, kteří přispívají v rámci aktivity Pečení pro neziskovky, hotově i svými benefitními body, ale zároveň kampaní cílíme i na širokou veřejnost, která může přispět na darujme.cz/brightskycz.

O BRIGHT SKY APP
S nápadem na aplikaci pro oběti domácího násilí přišel vysloužilý britský policista John Liversidge. Sám se během své 30-ti leté kariéry podílel na vyšetřování mnoha vražd, které byly důsledkem domácího násilí. Spojil se proto s britskou organizací Hestia, která v Londýně pomáhá týraným ženám i mužům a společně vytvořili aplikaci, kterou má dnes ve svých telefonech přes 23 000 lidí, tisíce z nich si už udělali test bezpečného vztahu, tisíce z nich si vedou záznamy pomocí funkce Můj deník a aplikaci používají i britští policisté, když zasahují u případů domácího násilí. Od svého vzniku v roce 2018 se aplikace po Velké Británii rozšířila taky do Irska. Na přípravě české verze se podílela i policie a ministerstvo vnitra, odborným garantem je organizace ROSA – centrum pro ženy.

O naší organizaci

Vodafone zavedl v roce 2016 strategii udržitelného podnikání, kterou postupně aplikuje do strategických rozhodnutí i každodenní operativy společnosti. Strategie udržitelného podnikání je postavena na principech transparentnosti, anti-korupčního jednání, bezpečnosti, zdraví a životního prostředí. Tři pilíře udržitelného podnikání ve Vodafonu představují inovace v energiích, diverzita a rovnoprávnost, rozvoj a práce mladých.
Vodafone je šetrný k životnímu prostředí a jako první operátor spustil provoz tzv. Zelené sítě. Více než dvě třetiny své telekomunikační sítě napájí z obnovitelných zdrojů (vodní elektrárny, bioplynové stanice, spalování biomasy, vítr, fotovoltaika) a za zbylých 30 % spotřeby energie sází stromy ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR. Vodafone zavedl unikátní programy podpory žen po návratu z mateřské či rodičovské dovolené (tzv. Global Maternity Policy, spuštěna skupinou Vodafone na jaře 2015), po delší profesní pauze nebo ve věku nad 45 let. Operátor se aktivně věnuje podpoře mladých lidí v jejich profesním rozhodování a směřování, v roce 2016 vytvořil a spustil platformu #jetovtobě.
V roce 2006 společnost Vodafone Czech Republic, a.s. založila Nadaci Vodafone. Nadace je spolufinancovaná Skupinou Vodafone (Vodafone Group) a společností Vodafone Czech Republic a.s. Posláním nadace je podporovat pozitivní společenské a sociální změny prostřednictvím moderních informačních a komunikačních technologií. Nadace Vodafone realizuje akcelerační program Laboratoř Nadace Vodafone pro sociální startupy a sociální podnikatele. Každý rok vyhlašuje Cenu Nadace Vodafone Rafael. Ta oceňuje organizace, které příkladně využívají informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením. V září 2016 se Nadace Vodafone stala generálním partnerem aplikace Záchranka.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy