Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
ONI JE DO PLYNU. MY JE DO ŠKOL!

Organizace
ROMEA, o.p.s.

Autor
Monika Mihaličková

DARUJTE

Reagujeme na současnou vlnu rasismu, která se v poslední době šíří v České republice. Především pak verbální útoky na sociálních sítích na třídu prvňáčků v základní škole v Teplicích.
Výzva organizace ROMEA o.p.s, kterou inicioval ambasador romského stipedijního programu, sociolog Ivan Gabal, byla spuštěna 14.11.2017 a potrvá až do 31.12.2017.
Rozhodli jsme se, že 50 % vybraných prostředků darujeme této škole. Část finanční podpory bude použita na potřebné vybavení a školní pomůcky pro 1. třídu dle rozhodnutí vedení školy. Současně z těchto prostředků budou podpořeni žáci 9. tříd z této školy, kterým pomůžeme v přípravě na přijímací zkoušky na střední školu. A to bez rozdílu národnosti.
50 % prostředků bude použito na stipendijní podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol v příštím školním roce. Stipendium na jednoho studenta je ve výši 14 000 K ročně, a pro studenta VOŠ ve výši 21 000 Kč. Studenti mohou dále čerpat podporu na doučování, mentoring a další mimoškolní vzdělávání a to až v celkové částce 13 000 Kč ročně.
Více podrobností o programu a jeho podmínkách se dozvíte na stránkách www.romskastipendia.cz

Naše odkazy

O naší organizaci

ROMEA, o.p.s. již 15 let přináší pravdivé zpravodajství o Romech.
Přináší každý den aktuální informace o dění kolem Romů nejen z oblasti politiky, ale i společenského, občanského a kulturního života.

Dává prostor samotným Romům a zvyšuje informační úroveň majority i samotných Romů a tím zlepšuje jejich vzájemné vztahy.

Věnuje se dlouhodobě otázce vzdělávání, podporuje rozvoj střední vrstvy Romů skrze stipendijní programy pro studenty středních a vysokých škol.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy