Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Paliativní záchranka

Organizace
Cesta domů, z.ú.

Autor
Eva Van Wagenen

DARUJTE

Projekt nové služby domácího hospice Cesta domů. Ve spolupráci s pražskou záchranou službou jsme spustili projekt Urgentní paliativní péče, kdy přímo z výjezdu záchranky se pacient v terminálním stadiu nemoci dostane do domácí hospicové péče a vyvaruje se tak akutnímu převozu do nemocnice, který je v tu chvíli zbytečný a hrozí, že pacient zemře sám bez rozloučení s rodinou a blízkými.

O naší organizaci

Cesta domů prostřednictvím služeb mobilního hospice umožňuje pečování o nevyléčitelně nemocné a umírající děti a dospělé v jejich přirozeném prostředí a nabízí podporu jejich blízkým. Zároveň se snažíme přispívat ke společenským a legislativním změnám, které směřují ke zlepšení péče o umírající. Nabízíme vzdělávací aktivity, provozujeme webové portály (www.cestadomu.cz, www.umirani.cz, www.evzpominky.cz, www.mojesmrt.cz), nakladatelství a specializovanou knihovnu. Společně sdílíme a veřejně prosazujeme přijetí vědomí, že umírání je přirozená součást života.
Cesta domů je tu 20 let a své služby se snaží stále zlepšovat a rozvíjet, a to především díky mnoha dárcům a podporovatelům. Děkujeme.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy