Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Pečujeme o ty, co pečují – dobrovolnice v rodinách

Organizace
HoSt Home-Start ČR

Autor
Petra Detersová

DARUJTE

Kolik stojí hodina hraní si s dítětem? Jaká je hodnota času stráveného péčí o novorozence? Dá se vyčíslit cena společné vycházky či povídání s mámou nebo tátou, kteří se octli v nepříznivé životní situaci?

Přesně tyto činnosti dělají dobrovolnice HOSTu. Příspěvkem nám pomůžete dál o ně pečovat. Bez nich by HOST neexistoval. Mají vlastní rodičovskou zkušenost a věnují svůj čas a energii druhým bez nároku na odměnu. Umí se soustředit na to, co v rodině funguje, umí trpělivě naslouchat, vymýšlet blázniviny s dětmi, účastnit se všeho, na co rodiče zrovna nemají síly nebo ještě nesvedou sami. Naše dobrovolnice jsou pečlivě vybrané, školené a pravidelně mentorované. Pokud přispějete jakoukoliv částkou, poputuje na podporu péče o ně: o ty, kdo pečují. Kdo by to potřeboval přesněji, můžeme si zkusit odpovědět na otázky z úvodu: Hodina hraní s dítětem – 300 Kč? Péče o miminko – 150 Kč / hod.? Hodinka povídání – 200 Kč? 🙂 Odpovědi necháme na Vás a DĚKUJEME za jakoukoliv podporu!

Naše odkazy

O naší organizaci

HOST vznikl v 70. letech v Británii na základě myšlenky o pomoci mezi rodiči: ten zkušenější pomáhá méně zkušenému. My v této tradici hrdě pokračujeme ve 4 pobočkách v ČR. Jen jsme ještě k pečlivě proškoleným dobrovolnicím, jež dochází do rodin, přidali pomoc profesionální: terénní sociální pracovníci podporují ohrožené rodiny s dětmi přímo v jejich domovech. Věříme totiž, že jaké dětství připravíme našim dětem, takový bude svět.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy