Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Pěšky do školy

Organizace
Pražské matky z. s.

Autor
Marie Čiverná

DARUJTE

„Ráda bych vám poděkovala za skvělou akci „Pěšky do školy“, je to super nápad a letos jsem konečně do vaší výzvy přihlásila sebe a syna Františka. Povedlo se nám spojit příjemné s užitečným, když jsme do našeho rozvrhu přidali pohybové aktivity. Fanda trpí nadváhou a chůze nebo jízda na kole či koloběžce mu pomáhá shazovat přebytečná kila. Při odpoledních procházkách cestou ze školy ze sebe navíc setřese nahromaděný stres. Díky Pěšky do školy jsme si dokázali, že to ráno bez auta v klidu stíháme i zvládneme, a že nejsme žádná „vořezávátka“ a ani první podzimní plískanice nás neodradí. Je jisté, že budeme pokračovat i po skončení Vaší kampaně.“ Darina, maminka

Každá cesta do školy je jedinečným příběhem. Může být zábavný, nudný, radostný, stresující, překvapivý, společenský nebo osamělý. Naše každodenní volba způsobu dopravy rozhoduje, jaký ten příběh bude. Někdy je těžké odhodlat se ke změně, ale stojí za to zkusit to. Fanda do toho šel. A spolu s ním více než 12 000 dětí z 60 škol z celé ČR.

Před školami nemusí být znečištěný vzduch, dopravní zácpy a nebezpečno. Je to jen na nás. Pojďme společně přesvědčit i další školy, děti a rodiče, že chůze je dobrá pro ně i pro místo, kde žijí.

PODPOŘTE PĚŠKY DO ŠKOLY 2020!

O naší organizaci

Pomáháme zlepšovat pěší cesty, aby byly bezpečné a pohodlné. Zabýváme se vlivem dopravy na životní prostředí, lidské zdraví a veřejný prostor. Chůzi vnímáme jako přirozený způsob pohybu, který je prospěšný nejen nám a našim dětem, ale i městu samotnému.
K našim hlavním aktivitám patří program Bezpečné cesty do školy, on-line portál www.chodcisobe.cz a výzva Pěšky do školy.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy