Zpět na
komunitní lídry
Komunitní lídři

Petra Taušl Procházková

Plzeňský kraj

Petra působí na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Profesně se zabývá především problematikou podnikání, udržitelného podnikání ale i související problematikou společenské odpovědnosti. Je vedoucí Centra podnikání a udržitelnosti (CPU), které podporuje studenty univerzity v jejich podnikatelských ambicích a také v udržitelném přístupu a způsobu myšlení. CPU realizuje strategii udržitelnosti a společenské odpovědnosti Fakulty ekonomické.

Proč jste se rozhodli aktivně zapojit do Giving Tuesday? Hnutí Giving Tuesday, které oslavuje myšlenku dárcovství a dobrovolnictví, je mi svojí podstatou velmi blízké. V Giving Tuesday vidím velkou možnost inspirace jak prostřednictvím rozličných aktivit smysluplně přispět k realizaci správné věci, a to konání dobra. Ráda aktivně připojím ruku k dílu a budu šířit myšlenku tohoto konceptu na lokální úrovni.

Jak bude vypadat Giving Tuesday kampaň u vás v regionu? Cílem letošní kampaně bude především vnést myšlenku Giving Tuesday do širšího, lokálního povědomí. Každý příznivce se počítá. Ať už půjde jen o pasivní podporovatele myšlenky, nebo o aktivní příznivce, kteří přijdou s vlastní formou příspěvku pro Giving Tuesday. Budou osloveny lokální společnosti a organizace z veřejného i neveřejného sektoru. Prostor pro kreativitu bude ponechán i pro univerzitní studenty a tvorbu jejich vlastního konceptu konání dobra.

Proč by se podle Vás měli do GT zapojit také ostatní? Ať už jednotlivci, firmy nebo neziskové organizace. Giving Tuesday nabízí jedinečný prostor pro kreativitu, uskutečnění vlastní, zajímavé myšlenky, a to vše na lokální, ale zároveň i globální úrovni. Dává prostor pro smysluplné skutky realizované často v rámci místní komunity, a tím umožňuje i vzájemné poznání členů této komunity. Zúčastnit se je velice jednoduché a za ten pocit sounáležitosti a konání dobrého skutku to určitě stojí.

Kontakt pprochaz@kpm.zcu.cz
zpět na
komunitní lídry
Zaujala vás myšlenka komunitní kampaně a myslíte si, že byste byli skvělým komunitním lídrem?
Neváhejte nás kontaktovat, rádi s vámi probereme možnosti spolupráce.