Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpoř ODPADKOVÉ HRDINY!

Organizace
Trash Hero Česká republika

Autor
Monika Trojanová

DARUJTE
Jsme Trash Hero (Odpadkoví Hrdinové) kteří ve svém volném čase bez jakéhokoliv nároku na honorář uklízí parky, lesy a ulice po České republice. Do našich úklidů se pravidelně zapojují dospělí, děti a pejsci. Dětští Hrdinové jsou pro nás velmi důležití, protože věříme, že co se naučíš v mládí, to tě ovlivní i pro tvůj budoucí život. Prostřednictvím GivigTuesday bychom rádi získali finance na tisk certifikátů a edukativních pexes, které dětským Hrdinům budeme moci rozdávat po zapojení se do úklidů a odborných přednášek. Chcete se aktivně zapojit do úklidů jako dobrovolník? Není problém, sháníme další dobrovolníky/Hrdiny! Pojďte do toho s námi a přidejte se na nejbližší úklid. Nebo pořádejte úklidy ve svém městě a přidejte se tak do sítě základen, které nyní fungují v Praze, Brně, Chodsku, Ostravě, Hradci Králové, Liberci, Kladně a Karviné. Rádi vám se založením základny pomůžeme.

Naše odkazy

O naší organizaci

Trash Hero vzniklo v Thajsku v roce 2014 za spolupráce českého rodáka Honzy Bareše. Tehdy jedna parta zvedla zadky a uklidila pláž zaneřáděnou odpadky. Další týden uklidili jiné místo… a pak znovu a znovu. Připojovaly se další vesnice, města a země… mezi nimi i Česká republika, ve které se v roce 2016 zrodilo Trash Hero Česká republika. Nemáme sice pláže, ale odpadků se tu povaluje dost. Spotřeba jednorázového plastu u nás není tolik vidět – skrývá se totiž za recyklaci, která nám dává dojem, že je všechno v pořádku.
My tenhle plastový kolotoč chceme skončit. Proto pořádáme úklidy, výlety spojené s úklidem, přednášky a workshopy, aby lidé přemýšleli nad spotřebou jednorázového odpadu, především plastu. Protože každá, i sebemenší, změna má velký dopad.
Nechceme nadávat lidem, co pořád používají plast. Chceme je nadchnout a inspirovat, aby své chování změnili bez úbytku pohodlí. Vždyť malými krůčky jsme se dostali z prvního úklidu ve 20 lidech na 85 tisíc dobrovolníků za pouhé dva roky.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy