Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpoř svojí korunou dobrovolnictví u seniorů

Organizace
Dobrovolnické centrum ADRA Brno

Autor
Renáta Chlebková

DARUJTE
Pro letošní Giving Tuesday jsme si zvolili cestu vděčnosti a štědrosti a s tím spojenou dárcovskou kampaň. Jakou cenu má 1 minuta? 1 minuta plná laskavosti a lidské blízkosti? Dobrovolník měsíčně věnuje 240 minut svého času osamělému seniorovi. Každá společně strávená minuta má nevyčíslitelnou hodnotu. Na 1 minutu můžete přispět svou 1 korunou. Darujte 240 Kč, aby osamělým lidem bylo lépe. Podpořte nejmladší dobrovolnické centrum ADRY v Brně. V současnosti máme více jak 80 dobrovolníků, kteří navštěvují osamělé seniory či zdravotně postižené. Dobrovolníci působí zdarma, ale zadarmo nejsou. My jim vytváříme kvalitní odborné i lidské zázemí. Rádi bychom dopřáli více osamělým lidem přítomnost dobrovolníka. Darujte 240 Kč a my je proměníme na 240 dobrovolnických minut. Těší nás, že se do dárcovské kampaně zapojují i lokální brněnské obchody, např. Placestore vedle kino Scala či knihkupectví na Kounicově ulici. Pojďte s námi naplnit naše motto: Jsme tu s vámi pro druhé.

O naší organizaci

Dobrovolnické centrum ADRA Brno propojuje lidi ochotné pomoci s těmi, kdo pomoc potřebují. Specializujeme se převážně na dobrovolnictví ve zdravotně-sociální oblasti v Brně a na Vyškovsku. Naší vizí je, aby každý člověk, který se ocitne ve složité životní situaci, nezůstal sám, ale měl možnost získat lidskou oporu skrze dobrovolníka.
V současnosti je přes 80 dobrovolníků propojeno s více než 200 seniory či zdravotně postiženými. Pravidelně jim dobrovolníci věnují svůj čas (1x týdně cca 1 hodinu). Přispívají k tomu, aby se lidem lépe žilo. Velice si vážíme toho, že jsou mezi námi lidé, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas, elán, své talenty, své srdce a kus sami sebe těm, kteří jsou okolo nás potřební a osamocení. Klademe důraz na dlouhodobé vztahy dobrovolníků se seniory / zdravotně postiženými, na výběr dobrovolníků, vstupní školení, pojištění, supervize a celkově vedení dobrovolnické základny po lidské i odborné stránce. K dobrovolnictví se letos přidalo i několik desítek jednorázových dobrovolníků převážně z firemního prostředí. Rádi inspirujeme okolí k dobrovolnictví a dárcovství. Pojd’te s námi naplnit naše motto: Jsme tu s vámi pro druhé.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy