Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpoř vědu a výzkum léčby pro vzácná onemocnění

Organizace
Asociace genové terapie, z.s.

Autor
Lenka Matějková

DARUJTE

Pojďme společně podpořit vědce a vědu a společně můžeme změnit životy celých rodin, které se dennodenně potýkají s ohromně náročným osudem. Na nejštědřejší den v roce si místo dobré kávy dopřejte dobrou karmu.
Pokud se nám podaří vysbírat alespoň 40.000 Kč, bude to celkově rovný 1 milion, kterým přispějeme za dva roky působnosti na výzkum léčby Angelmanova syndromu. A to už stojí za řeč, co říkáte?
_______________
Angelmanův syndrom je vzácné genetické onemocnění, které diagnostikovali ročnímu synovi rodičů, kteří se poté rozhodli založit tuto iniciativu. Nemoc se projevuje opožděným vývojem, obtížemi při chůzi, epilepsií, poruchou spánku a dalšími neblahými projevy.

Naše odkazy

O naší organizaci

Nezisková organizace ASGENT podporuje výzkum léčby Angelmanova syndromu. Pomáhá tak pacientům vzácného nevyléčitelného onemocnění zcela unikátním způsobem. Zakladatelé organizace před dvěma lety oslovili vědce a přesvědčili je k zahájení výzkumu léčby pro jejich syna a mnoho dalších pacientů. Tento jedinečný přístup zde v Čechách doposud chyběl.

Spojením vědců, lékařů a pacientů usilují o nalezení léčby pro pacienty, kteří by jinak zůstaly v kategorii nevyléčitelní. ASGENT podporuje výzkum, popularizuje vědu a zvyšuje povědomí o molekulární biologii. Tento obor se stále posouvá a vědci věří, že řešení leží nedaleko.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy