Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpora občanského vzdělávání na středních školách

Organizace
Stužák

Autor
Ondřej Šveda

DARUJTE
Rádi bychom sehnali podporu pro naši činost. STUŽÁK je platforma sdružující studenty humanitních oborů, kteří mimo svého studia a zaměstnání usilují o lepší, kriticky uvažující a občansky angažovanější společnost. Prostřednictvím hravých a interaktivních workshopů seznamujeme žáky středních škol s nástrahami současného světa. Skrze naše workshopy se naučí například mediální gramotnosti, kritickému uvažování, základům ekonomické gramotnosti, politologie, právu a tak dále. Na Giving Tuesday chceme získat nejen finanční podporu naší činosti (pouze provozní náklady, děláme to zdarma, s láskou a hravostí), ale i rozšířit povědomí o našich aktivitách a o nutnosti kvalitního občanského vzdělávání vůbec. Chceme udělat maximum pro to, aby bylo Česko chytrým a silným národem, který se jen tak nedá napálit.

Naše odkazy

O naší organizaci

Studenti vysokých škol, kteří kromě svého studia pomocí hravých a interaktivních workshopů pomáhají žákům středních škol zamyslet se nad zdánlivě obyčejnými věcmi. Naše workshopy jsou garantované odborníky, ale pro žáky jsou zdarma. Děláme je srdcem, v celé ČR a děláme je skvěle – za přínos společnosti v oblasti kritického myšlení jsme byli i oceněni cenou Gratias Tibi.

Organizace se skládá z vysokoškolských studentských spolků po celé České republice a z velké řady vysokých škol (UK, VŠE, UPOL, atp.). V současné době zakončujeme akceleraci v rámci Impact Hub EVZ Lab for Civic Society, kde jsme zprofesionalizovali strukturu a zaměřili se na dlouhodobou udržitelnost projektu.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy