Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpořme sociální podnikání Ethnocatering

Organizace
InBáze, z. s.

DARUJTE

V rámci GivingTuesday hledáme podporovatele a budoucí partnery a zákazníky Ethnocateringu.
Sociální podnik Ethnocatering nejenže poskytuje profesionální cateringový servis a připravuje skvělá jídla z celého světa, ale také:
– vytváří příležitosti pro ženy migrantky a migranty vůbec, kteří jsou jinak na trhu práce ve znevýhodněné pozici a posiluje jejich integraci
– využívá své zisky na rozvoj integračních aktivit InBáze, z. s.
– formou poznání netradičních kuchyní zprostředkovává místním lidem poznání cizí kultury a tak podporuje toleranci vůči příchozím

Rok 2020 byl však pro Ethnocatering mimořádně náročný a potřebujeme tak vaši pomoc, abychom toto těžké období překonali a mohli se opět sejít ve zdraví a nabídnout vám chutné a s láskou připravované speciality našich kuchařek.

Chcete pomoci a zároveň si pochutnat? Domluvte se s námi na budoucí spolupráci: připravíme pohoštění na konference, svatby, malé rodinné oslavy anebo občerstvení pro vaše zaměstnance a zaměstnankyně ve vaší firmě.

O naší organizaci

Projekt Ethnocatering vychází z koncepce sociálního podnikání InBáze, z. s. , jejímž posláním je pomáhat migrantkám a migrantům a jejich rodinám v životě v České republice. Vytváříme bezpečný a otevřený prostor k vzájemnému poznávání a porozumění mezi českými občany a lidmi jiných národností a kultur.

Ethnocatering nabízí profesionální cateringové služby, přes 70 druhů originálních jídel domácích kuchyní ze zemí původu našich kuchařek. Kuchařky pracující v Ethnocateringu jsou migrantky ve věku nad 50 let, které z různých důvodů (politických, sociálních, ekonomických) přišly, často s velmi pohnutými osudy, hledat nový domov do České republiky. Nachází se ve složité životní situaci a jejich integrace bývá pozvolnější. Přichází prakticky s nulovým hmotným bohatstvím, ale s obrovským duševním bohatstvím – perfektní znalostí své domácí kuchyně. Toto přirozené know-how Ethnocatering využívá a zároveň poskytuje férovou práci, která je jim blízká, a umožňuje jim se dále vzdělávat a rozšiřovat si svoji kvalifikaci.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy