Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpořte sbírku potravin

Organizace
Česká federace potravinových bank, z.s.

Autor
Rostislav Ráček

DARUJTE

Sbírka potravin konaná dne 20. listopadu je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. V současnosti je sbírka důležitější než kdy dříve, protože mnozí lidé přišli o práci a jiné možnosti přivýdělku z důvodu pandemie. Pokud se 20. 11. nestihnete do sbírky zapojit, máte ještě možnost přispět finančně na realizaci samotné akce. Díky vám získáme finance na zajištění dobrovolníků, charakteristické zástěry a na propagaci samotného projektu.

 

Sbírka je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz.

O naší organizaci

Česká federace potravinových bank je zastřešující organizací všech 15 potravinových bank v České republice. Zastupuje je na národní i nadnárodní úrovni a provozuje centrální sklad. Potravinové banky jsou neziskové organizace, které shromažďují potraviny a distribuují je odběratelským dobročinným organizacím. Skrze ně se potraviny dostávají k lidem v nouzi, především seniorům, rodinám s dětmi, matkám samoživitelkám a lidem bez domova.

Potraviny banky získávají od potravinových řetězců, z potravinových sbírek, evropského programu potravinové a materiální pomoci, od pěstitelů, producentů a jednotlivců. Většina potravin je určena k rychlé spotřebě, má uplynulou dobou minimální trvanlivosti, poškozený obal nebo špatné označení. Tím, že je zachráníme, neskončí na skládce nebo ve spalovně.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy