Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpořte Sbírku potravin na Tesco Online nákupech

Organizace
Tesco Stores ČR a. s.,

Autor
Pavla Mikešová

DARUJTE

Abyste mohli pomoct těm, kteří to nejvíce potřebují, nemusíte během Sbírky potravin nutně chodit do našich obchodů. Darovat potraviny lidem v nouzi můžete totiž opět i online z pohodlí vašeho domova. Sbírka potravin na Tesco Online nákupech probíhá od 18. listopadu do 1. prosince 2020.

Jak na to? Stačí zakoupit speciální kupóny zvané Balíčky pomoci. Ty jsme sestavili společně s Českou federací potravinových bank na základě aktuálních potřeb charitativních organizací a jejich klientů.

Sbírka potravin probíhá ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a jejím smyslem je dostat v předvánočním období potraviny a základní drogerii k těm, kteří to nejvíce potřebují.

O naší organizaci

Společnost Tesco působí v České republice odroku 1996, přičemž provozuje 188 obchodů. Kromě toho provozuje čtyři obchodní centra, 17 čerpacích stanic a franšízingovou síť Žabka, která čítá více než stovku obchodů. Jako první na českém trhu spustilo Tesco v roce 2012 internetový obchod s potravinami. To z něj činí jeden z hlavních maloobchodních řetězců v zemi.

V roce 2013 začaly obchody Tesco spolupracovat s Federací potravinových bank a darují neprodané trvanlivé i čerstvé potraviny potřebným. V současnosti daruje všech 190 obchodů potravinové přebytky na denní nebo týdenní bázi. Tesco je jediný maloobchodní prodejce ve střední Evropě, který měří a zveřejňuje svá data o potravinovém odpadu. V roce 2019 Tesco v ČR snížilo plýtvání potravinami o 55 % za pouhé dva roky od prvního zveřejnění údajů o plýtvání potravinami. To znamená dosažení cíle udržitelného rozvoje OSN 12.3 v rámci vlastního provozu o 11 let dříve.

V roce 2016 spustil Nadační fond Tesco grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme. Program je věnován aktivním členům místních komunit, kteří usilují prostřednictvím malých lokálních projektů o zlepšení kvality života v prostředí, ve kterém žijí. Od zahájení programu se uspořádalo 7 kol a podpořilo 1 350 projektů částkou 28 260 000 Kč.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy