Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpořte Sbírku potravin online na itesco.cz!

Organizace
Tesco Stores ČR a.s.

Autor
Pavla Mikešová

DARUJTE

Abyste mohli pomoct těm, kteří to nejvíce potřebují, nemusíte během Sbírky potravin nutně chodit do našich obchodů. Darovat potraviny lidem v nouzi můžete totiž opět i online z pohodlí vašeho domova. Sbírka potravin na Tesco Online nákupech probíhá od 20. listopadu do 3. prosince 2019.

Jak na to? Stačí zakoupit speciální kupóny zvané Balíčky pomoci. Ty jsme sestavili společně s Českou federací potravinových bank na základě aktuálních potřeb charitativních organizací a jejich klientů.

Sbírka potravin probíhá ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a jejím smyslem je dostat v předvánočním období potraviny a základní drogerii k těm, kteří to nejvíce potřebují.

O naší organizaci

Společnost Tesco Stores ČR, a. s. vstoupila na český trh v roce 1996. V současné době provozuje v tuzemsku necelé dvě stovky obchodů a 17 čerpacích stanic. V České republice provozuje Tesco také franšízingovou síť Žabka, která čítá více než stovku obchodů. Jako první na českém trhu začalo Tesco v roce 2012 provozovat internetový obchod s potravinami. Letos byla tato služba Tesco již potřetí oceněna jako nejdůvěryhodnější značka roku! Za dobu svého působení na českém trhu Tesco obdrželo řadu dalších ocenění – je například několikanásobným nositelem titulů Hypermarket roku, Obchodník roku, Nediskontní obchodní řetězec roku. V letošním roce získalo také 3. místo v kategorii TOP Odpovědná firma v životním prostředí 2019, titul TOP Odpovědná velká firma a ocenění nejinovativnější obchodní řetězec v oblasti digitalizace obchodu, a to za naši službu Scan&Shop Mobile. Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v České republice. Zaměstnává přes 11 000 lidí.

V roce 2013 začaly obchody Tesco spolupracovat s Federací potravinových bank a darují neprodané trvanlivé i čerstvé potraviny potřebným. V současnosti daruje 177 obchodů potravinové přebytky na denní nebo týdenní bázi. V posledních dvou letech prostřednictvím Nadačního fondu Tesco společnost věnovala více, než 23 milionů korun lokální neziskovým organizacím prostřednictvím programu Vy rozhodujete, my pomáháme.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy