Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpořte ženy bez domova z Jako doma

Organizace
Jako doma - Homelike, o.p.s.

Autor
Lenka Vrbová

DARUJTE

V Praze na Florenci každý den pracuje a pomáhá 6 žen se zkušeností s bezdomovectvím dalším desítkám žen v podobné situaci, aby našly svoji cestu do života. Nyní v předvánoční době se musíme přestěhovat, protože náš stávající dům se bude bourat. Se stěhováním a výbavou nového centra se pojí mnoho nákladů. Budeme moc rádi, pokud nám přispějete.
Před dvěma roky jsme otevřeli Komunitní centrum pro ženy bez domova, za tu dobu centrem prošlo stovky žen v sociální tísni. Mohou zde ošetřit své základní potřeby (sprcha, pračka, jídlo, oblečení apod.), trávit čas bez větších omezení, společně vaří, zapojují se do chodu centra, pouštějí si filmy. Zároveň zde najdou posilující, terapeutické i relaxační aktivity – jóga, arteterapie, výuka jazyků, divadelní skupina, sebeobrana apod. V neposlední řadě se zde pořádají komunitní aktivity pro širokou veřejnost, kde dochází k propojování lidí bez domova i s domovem.

Naše odkazy

O naší organizaci

Jako doma – Homelike, o.p.s. je nezisková organizace, která se věnuje ženskému bezdomovectví. Naším cílem je společnost, kde každý má možnost důstojně bydlet a kde nejsou sociální a genderové nerovnosti. Našimi prostředky jsou partnerství a participace, empowerment (posílení), vytváření bezpečného prostředí, genderová citlivost a spolupráce lidí s domovem a bez domova. Mezi naše hlavní projekty patří Komunitní centrum pro ženy bez domova a Jídelna Kuchařek bez domova, kde ženy mohou najít práci.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy