Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpořte ženy v sociální tísni z dílny METRÁŽ

Organizace
Projekt Metráž - Divadelní společnost K4, z. s.

Autor
Kateřina Jungová

DARUJTE

Na Giving Tuesday budeme v naší nízkoprahové dílně METRÁŽ pracovat. Budeme společně balit a stěhovat se do nového, většího prostoru – na našich sociálních sitích budete moci sledovat přímí krátký přímý přenos z příprav na naše stěhování. Zároveň budete moci přispět do naší sbírky ve prospěch naší nízkoprahové dílny. Vybrané peníze nám pomohou pokrýt náklady na provoz většího prostoru a HLAVNĚ UMOŽNÍ NÁM DÁT ŽENÁM, které u nás pracují, ZASLOUŽENÝ FINANČNÍ BONUS k jejich výplatě. Peníze jim poslouží na úhradu léků, pomohou jim zaplatit nájem, potravu pro psa nebo koupit nová kamna či dietní potraviny.

O naší organizaci

Metráž je nízkoprahová pracovní dílna pro ženy, které se ocitly v tísnivé sociální situaci. Vznikají zde designové doplňky a móda, které spoluvytvářejí ženy ohrožené sociálním vyloučením, násilím, bezdomovectvím, chudobou a dalšími negativními jevy. Cílem projektu je těmto ženám pomoci – poskytnout jim prostřednictvím tvořivé práce podporu, motivaci, know-how a možnost výdělku.

Na našich kolekcích spolupracujeme s českými značkami a designéry (LEEDA, MIK – Jana Mikešová, Monika Drápalová, šperkařka Adéla Fejtková, kolekci podzim/zima 2018 přiravujeme s Josefínou Bakošovou a grafičkou Karolínou Strykovou). Vytváříme kvalitní módní a designové produkty, které jsou z velké části vyráběny ručně, z českých surovin a jsou ekologicky šetrné. Je pro nás klíčová tzv. udržitelná a pomalá móda, nulový odpad a zpracování materiálů, jež zdánlivě nemají další využití. Pracujeme s kvalitní zbytkovou kůží, koženkou, látkami i bižuterií…

METRÁŽ funguje od roku 2015. Založily ji designérka Lucie Kutálková a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy