Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podpořte žurnalistiku zaměřenou na udržitelnost

Organizace
Ekonews - nadační fond pro podporu a rozvoj nezávislé žurnalistiky

Autor
Veronika Němcová

DARUJTE

Tvoříme žurnalistiku zaměřenou na udržitelnost a ekologii. Jsme dvě ekonomické novinářky. Prošly jsme velkými vydavatelstvími a před časem jsme se rozhodly založit web Ekonews.cz a psát o tématu, který je podle nás největší výzvou současného světa – jak ustát změnu klimatu a jak jí co nejvíce zmírnit, Zajímá nás, co tyto změny budou znamenat pro ekonomiku, tedy pro naši práci a naše životy vůbec.

 

Naším cílem je vytvářet nezávislou a ověřenou žurnalistiku na základě fakt, rozborů a analytické práce. Obsah, který jde do hloubky, je časově náročný a jeho tvorba proto trvá delší dobu. Umožňuje však přesah běžného denního zpravodajství a důkladnější seznámení s danou problematikou.

 

Jsme jediné médium v Česku zaměřené čistě na téma udržitelnosti a ekologie. Díky vašemu daru budeme moci vydávat víc článků a natáčet podcasty, ve kterých vás chceme informovat o událostech týkajících se této oblasti.

Naše odkazy

O naší organizaci

Ekonews nadační fond pro podporu a rozvoj nezávislé žurnalistiky primárně shromažďuje příspěvky pro činnost stejnojmenného zpravodajského serveru na podporu kvalitní novinařiny. Věnujeme se důležitým tématům z oblasti udržitelnosti a ekologie a umožňujeme všem přístup ke kvalitním a ověřeným informacím z této oblasti. Dalším naším cílem je edukovat a inspirovat čtenáře, kteří si uvědomují problémy a rizika spojená se změnou klimatu a řeší, co mohou pro zlepšení situace a života našich dětí udělat oni sami.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy