Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Podporujeme umělce

Organizace
Nadace Collegium Marianum

Autor
Monika Klára Bechná

DARUJTE

Pro všechny, kterým se stýská po pestrém hudebním životě, jsme vytvořili sbírku „Podporujeme umělce“. Tato výzva byla spuštěna v reakci na nelehkou situaci hudebníků, kteří nemohou dělat svoji práci – tedy koncertovat a přinášet tak radost publiku přímo v koncertních sálech. V oblasti tzv. staré hudby působí zpěváci i instrumentalisté „na volné noze“, pozastavené či zcela zrušené aktivity tedy představují jediný zdroj jejich příjmů. Vybrané finanční prostředky rozdělí Nadace Collegium Marianum mezi hudebníky, kteří jsou aktuální situací postiženi nejcitelněji.
Milovníky staré hudby zveme také do Klubu Collegium!, který nabízí svým členům řadu benefitů
a pravidelná setkání s umělci souboru Collegium Marianum. Pevně doufáme, že se situace brzy stabilizuje natolik, abychom se s Vámi opět mohli setkávat ve společnosti té nejlepší (staré) hudby. I my přispíváme svou „troškou do mlýna“ a v rámci Giving Tuesday věnujeme zdravotníkům vstupenky na koncerty, které pro tuto příležitost poskytl partnerský festival Letní slavnosti staré hudby.

O naší organizaci

Nadace Collegium Marianum byla založena za účelem rozvoje křesťanských duchovních hodnot a kultury, rozvoje vzdělávání a vědy v oborech uměleckých a humanitních, ochrany životního prostředí a ochrany katolických kulturních památek a tradic.

Aktivity nadace se soustřeďují zejména na podporu komunity. Důraz je kladen na vzdělávací aktivity (mezinárodní workshopy a masterclass pro mladé hudebníky) a nízkoprahové aktivity podporující mezigenerační spolupráci. Ve všech programech je tematizován vztah k místu, kde se aktivity konají, účastníci jsou vedeni k jeho poznání a respektu k jeho historii.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy