Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Pomoc pro Lucii a Martina

Organizace
Monika Kekrtová

Autor
Monika Kekrtová

DARUJTE

Rádi bychom Vám představili příběh Lucie a MARTINA.

Na začátku roku 2016 byl Martin normální zdravý muž. Hrál na kytaru, jezdil na windsurfu, chodil po horách, hrál zápasy v pingpongu, plaval, včelařil, pracoval naplno v IT oboru. Přes léto se ale objevily první potíže a na podzim následovala nečekaná diagnoza – ALS. Postupně ztrácel hybnost a schopnost artikulovat, stupňovaly se problémy s dýcháním. Dnes se Martin pohybuje pouze na elektrickém invalidním vozíku, dýchá pomocí plicního ventilátoru a dorozumívá se přes počítač ovládaný očima.
Tři měsíce před stanovením diagnózy se dali dohromady s nyní manželkou Lucií a o dva roky později se jim narodila dcerka. Díky ní je všechno veselejší. K ní má Lucie z předchozího vztahu ještě dvě malé děti.
Péče o domácnost, děti a manžela je velmi náročná, k tomu se přidává i veškeré papírování, zajišťování, kontakt s úřady a další. Rodině velmi pomáhá paní pečovatelka, která zaskočí Lucii na dobu, kdy potřebuje zajet pro děti do školy, na nákup, zařizovat vše potřebné nebo jen tak na procházku s dětmi. Protože Martin musí mít dohled 24 hodin denně, je pečovatelská pomoc zcela zásadní. Bez ní by to nešlo. A vzhledem k tomu, že po jarní covidové přestávce jim společnost Procare již neobnovila denní docházku zdravotní sestry, je všechno o to těžší.

Pečovatelská pomoc vychází měsíčně na cca 12.000 Kč. Na polovinu přispívá ALSA.
Vaše příspěvky by rodině pomohly tuto pomoc zajistit v potřebném rozsahu.

Celý příběh najdete na https://zsalsa.cz/cs/content/pribeh-lucie

Naše odkazy

O naší organizaci

Podpořte spolek ALSA, z.s. a přispějte na služby pro pacienty s ALS, jako je fyzioterapie, rehabilitace, logopedie, psychoterapie, nebo na nákup potřebných pomůcek.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy