Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Pomoc rodinám v pasti konfliktu

Organizace
SPONDEA

Autor
Mariana Zbořilová

DARUJTE

Během jara i podzimu, právě každé druhé úterý, náš dům nedaleko centra Brna ožije. Odehrávají se v něm totiž setkávání dětí a rodičů, kteří jsou zapojeni do programu Dítě v centru zájmu. Do programu, který pomáhá rodinám v rozvodovém konfliktu.
A co na setkáních rodiče a děti dělají?
Rodiče se učí porozumět svým dětem, lépe komunikovat v náročných situacích a taky nahlédnout na rodinnou krizi očima svých dětí.
A děti se dozví, že za rozvod svých rodičů nemohou. Často se totiž stává, že si jej kladou za vinu. Pak mají různé potíže, pořád je něco bolí, mají problémy ve škole anebo jsou smutné. A máma s tátou vůbec netuší, co se s jejich dětmi děje.
Program Dítě v centru zájmu si klade za cíl snížit vyhrocenost partnerských konfliktů tak, aby i přes rozvod zůstali dětem „máma a táta“.
Podpořte činnost programu, který doposud pomohl bezmála padesáti rodinám. Pomozte rodičům, aby se zase našli ve své rodičovské roli. Protože ta jim zůstane, i když už nejsou spolu. Napořád.
Pro děti, aby jim bylo lépe.
#DiteVCentruZajmu
www.ditevcentruzajmu.cz

O naší organizaci

Pomáháme dětem, dospívajícím a jejich rodinám překonávat těžké životní situace. Obrací se na nás lidé zasažení domácím násilím, nebezpečným pronásledováním, týráním nebo šikanou. Realizujeme program pro rodiny, které prožívají konfliktní rozchod s cílem snížit negativní dopad rozvodu na děti. Jako jedni z mála v České republice nabízíme terapii pro lidi, kteří chtějí zvládat svůj vztek. Náš zkušený odborný tým poskytuje sociální, psychologickou a právní podporu. Realizujeme také preventivní programy na školách s cílem podpořit přátelské mezilidské vztahy. Vzděláváme děti i odbornou veřejnost.
Doposud se na nás obrátilo více než 6000 dětí. Pomáháme bezplatně.
Jsme SPONDEA.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy