Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Pomozte zvířatům v zoo

Organizace
Zoopark Zájezd

Autor
Daniel Koleška

DARUJTE

Zoo to mají během uzavření kvůli koronaviru velmi nahnuté. Návštěvníci do nich nemohou a zvířata potřebují každodenní péči. Zoo tak přichází o svůj jediný zdroj příjmů a musí se bát o svou holou existenci. Všichni zaměstanci se ze všech sil snaží, aby zvířata nijak nepocítila výpadek financí. Darem, adopcí zvířete či zakoupením některého ze zážitků pomůžete přežít jedné z nejvýznamnějších vzdělávacích institucí v kraji. Děkujeme!

O naší organizaci

Zoopark Zájezd je menší rodinná zoo, která chová přes 100 druhů zvířat. Najdete zde třeba největší druhovou kolekci chameleonů, 5 druhů lemurů a spoustu dalších zajímavých zvířat. Jako zoo je důležitým centrem volnočasového vzdělávání. V rámci své osvětové činnosti se zaměstnancí Zooparku Zájezd aktivně věnují práci s dětmi. Každý rok zde přivítají několik tisíc dětí, které se účastní některého ze vzdělávacích programů.
Důležitá je i činnost v oblasti ochrany přírody. V Zooparku Zájezd je chováno mnoho druhů zvířat, která jsou v přírodě ohrožena vyhynutím. Spolupracuje i s programy zabývajícími se in-situ ochranou druhů, tj. jejich ochranou přímo v místě výskytu.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy