Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Ponožky od babičky zahřejí lidi v nouzi

Organizace
Elpida & Armáda spásy

Autor
Barbora Kopecká

DARUJTE

Společný vánoční projekt Elpidy a Armády spásy, jehož cílem je zahřát na nohou (i na srdci) lidi bez domova. Kupte Ponožky od babičky a věnujte je člověku v nouzi. Nemusíte se o nic starat, vše probíhá v režii Elpidy a Armády spásy. Jak? Ponožky, které zakoupíte na našem e-shopu, budeme ukládat do speciálního boxu a postupně je budeme předávat Armádě spásy.

Projekt Ponožky od babičky dává práci a radost z pocitu užitečnosti více než 200 babičkám a zároveň podporuje chod vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní seniory. Díky spolupráci s Armádou spásy dostává ještě další hřejivý rozměr – lidem bez domova zahřeje nohy. I srdce. Ponožky od babičky stojí 299 Kč, ne všichni si je ale mohou dovolit. Díky vaší pomoci dokážeme zajistit, aby se dostaly k lidem, kterým v životě chybí teplo.

O naší organizaci

Elpida znamená řecky naděje. Je to ale také jméno organizace, která pomáhá seniorům stát se sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. V duchu motta Old’s Cool mění Elpida pohled na stáří – provozuje vzdělávací a kulturní Centrum Elpida pro seniory z celé Prahy a krizovou Linku seniorů, založila značku Ponožky od babičky, vydává časopis VITAL, pořádá mezigenerační Old’s Cool festival. Zkrátka se snaží, aby čeští senioři vedli plnohodnotný & veselý život.

Armáda spásy podporuje lidi, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, ale také ty, kteří hledají jakoukoliv duchovní pomoc či oporu. Armáda spásy provozuje sociální zařízení a komunitní centra, ve kterých poskytuje více než 60 registrovaných sociálních služeb.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy