Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Poradenství pro popálené a jejich blízké

Organizace
Popálky o.p.s.

DARUJTE

Pomozte pro popálené zajistit službu INDIVIDUÁLNÍHO PORADENSTVÍ. Popáleným a jejich rodinám zůstávají po úraze jizvy. Jak na těle, tak na duši. A oni se s nimi potřebují naučit žít.

Díky vaší podpoře můžeme popáleným i nadále pomáhat:

– Zorientovat se v péči o jizvy.
– Zodpovědět na otázky v souvislosti s úrazem.
– Propojit popálené s dalšími lidmi, jež si úraz také prožili.
– Zmírnit finanční zátěž spojenou s následky úrazu.

Naše odkazy

O naší organizaci

Primárně pomáháme lidem po úraze popálením. Pomoc začíná již u lůžka v nemocnici, kde poskytujeme konzultace o následné péči, psychických, sociálních i finančních následcích popáleninového úrazu. Provázíme pacienty a jejich rodinné příslušníky i po propuštění do domácího ošetřování.

Pro popálené děti a mladistvé organizujeme setkání, pobyty, workshopy, letní tábor. Poskytujeme individuální konzultace (telefonicky, mailem, osobně). Spravujeme uzavřenou facebookovou skupinu Máme popáleniny.

Realizujeme rovněž řadu preventivních programů (v mateřských školách, přes základní a střední školy až po besedy pro seniory, širokou veřejnost), aby k podobným úrazům nedocházelo. V médiích i na veřejnosti šíříme všeobecnou osvětu o tomto druhu zranění, první pomoci. Dlouhodobě spolupracujeme s hasiči.

Naši terénní pracovníci mají zkušenost s vážným úrazem popálením svým, nebo blízkých osob. Proto chtějí pomoci ostatním toto období překonat. Nebo zajistit, aby k němu ani nedošlo.

Zakladatelka a ředitelka organizace, Jana Lacinová, je popálená od železniční troleje na 60% těla. Narodila se ve Žďáře nad Sázavou, kde má organizace i sídlo. Působíme ale celorepublikově.

Symbolem naší organizace je bájný pták fénix – znovu vstal z popela, unese velká břemena a jeho slzy léčí.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy