Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Pošli srdce

Organizace
Slezská diakonie

Autor
Marcela Faltová

Darujte srdce pro klienty domova pro seniory, domova se zvláštním režimem, pečovatelských služeb, služeb osobní asistence nebo domovů pro osoby se zdravotním postižením a pracovníkům, kteří o ně pečují.
Slezská diakonie pomáhá zhruba 300 seniorům a 1500 osobám se zdravotním
znevýhodněním v celém Moravskoslezském kraji.

Udělejte spolu s Dobrovolnickým centrem Slezské diakonie radost klientům, kteří mají omezený kontakt nejen se svými příbuznými, ale také přáteli a okolním světem. Darujte spolu s námi srdce pracovníkům, kteří se starají za ztížených podmínek jak o seniory, tak o osoby se zdravotním postižením.

Darovat můžete např. obrázek, pohlednici s motivem srdce, dřevěné, pletené, proutěné nebo i skleněné srdíčko nebo bižuterii ve tvaru srdce. Rádi Vaše srdíčka vyfotíme a zveřejníme i našem facebooku. Fotografie z předání do jednotlivých služeb zveřejníme.

Srdíčka předáme v rámci mobilních Kaváren U Lidušky, se kterými jezdí naši dobrovolníci po střediscích. V době pandemie fungují kavárny na bázi donáškové služby a dobrovolníci se zapojují také formou videopozdravů, zasíláním pohlednic apod.

Srdce posílejte na adresu: Slezská diakonie, Marcela Faltová, Na Nivách 7, 737 01 Český Těšín, připište „SRDCE“.
Koordinátor kampaně a Kavárny U Lidušky: Marcela Faltová, tel. 734 891 827 (kavarny.dc@slezskadiakonie.cz)

Naše odkazy

O naší organizaci

Dobrovolnické centrum Slezské diakonie nabízí řadu dobrovolnických programů v celém Moravskoslezském kraji. Dobrovolníci mohou pomáhat ve zdravotnických zařízeních a sociálních službách. Kromě individuální podpory klientů, se mohou zapojit do různých kampaní, realizovat nákupy pro klienty, doučovat na dálku apod. Specifickým programem jsou pak mobilní kavárny U Lidušky a Jarušky, kdy dobrovolníci nejen vaří výbornou kávu a jiné občerstvení, ale zároveň jsou i milými společníky a nabízí zajímavý program.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy