Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Pošťáci milují Ponožky od babičky

Organizace
Česká pošta

Autor
Marta Selicharová

Česká pošta a její zaměstnanci se letos opět hlásí ke Světovému dni dobrovolnictví a dárcovství Giving Tuesday. Tentokrát pořádáme interní poštovní akci s názvem: „Zapleťte se s námi do dobrých skutků, aneb milujeme Ponožky od babičky.“ Od 27. listopadu do 1. prosince budeme mezi pošťáky sbírat vlnu pro pletoucí babičky. Chceme tak podpořit nejen tento projekt, ale i obecně prospěšnou společnost ELPIDA a vše, co dělá. Ponožky plete přes dvě stě babiček po celé ČR. Jejich prodejem podporuje ELPIDA nejen samotné pletařky, ale i programy pro seniory v jejích centrech. Každý pár ponožek je originál, nese osobitý styl, ale i jméno své autorky na etiketě. Co všechno dělají v Elpidě? Přes patnáct let realizují dlouhodobé projekty na podporu aktivního života seniorů. Provozují Centrum Elpida, Linku seniorů 800 200 007, vydávají časopis Vital a mnohé další. Založili značku Ponožky od babičky, pořádají Old’s Cool ReFestival, výstavy, workshopy a mnohé další. O všech aktivitách a úžasných akcích, které Elpida pořádá, se dozvíte na www.elpida.cz

O naší organizaci

Česká pošta, s.p., je moderní logistická společnost, která zajišťuje zprostředkování informací, služeb a zboží tradičními i elektronickými formami. Pro stát vykonává tzv. univerzální poštovní službu, tedy např. rozsáhlou síť poboček či doručování každý pracovní den na každou adresu.
Česká pošta usiluje o to být společensky odpovědnou firmou ve všech aspektech, které se dotýkají jejího podnikání a prostředí, ve kterém funguje.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy