Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Postele pro děti z Klokánku Chabařovická

Organizace
Potex s.r.o.

Autor
Kateřina Kučerová

DARUJTE
Pojďme sehnat peníze na nové postele pro děti z Klokánku Chabařovická. Určitě si ve své těžké situaci zaslouží alespoň kvalitní místo pro odpočinek. Co je náš cíl? Sehnat prostředky na 20 postelí pro děti, které už toho za svůj krátký život prožily opravdu hodně a zaslouží si alespoň místo, kde by si mohly kvalitně odpočinout. Kam postele poputují? Postele najdou své nové bydliště v Klokánku Chabařovická na Praze 8. Je to nejstarší zařízení tohoto typu v Praze a spolu s Klokánkem v Žatci nejstarším Klokánkem v ČR. Pomáhá dětem už od roku 2000. Klokánek sídlí ve 3. patře školní budovy, která patří Městské části Praha 8. V patře jsou vybudovány čtyři byty, ve kterých je možné ubytovat celkem 16 dětí. V každém bytě bydlí maximálně 4 děti. O tuto skupinku dětí se nepřetržitě stará vždy jedna teta, Ta se po týdnu střídá s tetou z druhé směny. Takto je zachován princip péče která se podobá péči rodinné. Skupina dětí má své stabilní 2 „tety“, které se s dětmi učí, vaří nakupují a hrají si. Péče je tak individuální a všechny děti mají možnost pocítit jistotu a pevné vazby. Proč potřebují pomoc? Klokánek je nezisková organizace a je do značné míry závislá na darech od firem a jednotlivců, kterým není lhostejný osud ohrožených dětí. Je poměrně složité řešit denní agendu a péči o všechny svěřené děti a zároveň shánět peníze na běžný provoz i mimořádné výdaje. Z tohoto důvodu se snažíme Klokánku pomoci alespoň se sháněním prostředků na nové postele. Ty, co jsou tam nyní, jsou již v hrozném stavu.

Naše odkazy

O naší organizaci

Co má společného POTEX a Klokánek Chabařovická?
Potex s.r.o. je společnost provozující ekologicko charitativní projekt Potex, který se zabývá sběrem, tříděním a opětovným využitím použitého textilu.

Klokánek Chabařovická podporujeme materiálně i finančně již více než osm let a nyní bychom jim rádi pomohli i se sehnáním peněz na větší projekt jako je obnova postelí.

Proč to děláme?
Známe se osobně s lidmi z Klokánku Chabařovická a jejich osudy a osudy svěřených dětí nás nenechávají chladnými. Čím více se dozvídáme o tom, jak Klokánek funguje a s čím se musí potýkat, tím více chceme pomáhat.

Pojďte s námi přispět na nákup postelí!

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy