Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Postní kuchařka podpoří vzdělávání dětí v Libanonu

Organizace
Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce

Autor
Ivana Dingová

DARUJTE

Podpořte vydání Postní kuchařky – od kořene po nať Na co se můžete těšit?

 

Netradiční kuchařka je plná postních receptů na celý rok, které jsou postavené na sezónních surovinách a zohledňují udržitelnost a lokálnost produktů. To odráží i samotný podtitul knihy od kořene po nať, který představuje snahu využít produkt v jeho celosti, nic nevyhodit. Bohatost, kterou nabízí letní a podzimní měsíce, uchová naložené nebo usušené a použije v zimních receptech. Kromě zimních jídel kniha obsahuje i dalších téměř 20 receptů z jarních, letních a podzimních surovin, a tak ukazuje, že s obohacením jídelníčku o bezmasé pokrmy můžeme začít v jakýkoli den v roce.

 

Kniha originálních postních receptů vyjde na 200 stranách v pevné vazbě s krásnými barevnými fotografiemi, které fotil sám autor knihy, Pavel Drdel. Pavel Drdel je ambasador sbírky Post(n)i se a šéfkuchař restaurace Sůl a řepa ve Strakonicích, odkud i sám pochází. Ve své restauraci spolupracuje s malými farmáři a místními dodavateli, propojuje české a zahraniční postupy a vaří lokální jídla plná chuti.

 

Dobrý skutek

 

Kniha nese myšlenku dárcovství a pomoci tam, kde je třeba, kterou autor sdílí s Postní sbírkou. Část výtěžku z prodeje proto poputuje do komunitního centra Tahaddi Lebanon na podporu vzdělávání velmi chudých libanonských dětí a dětí, jejichž rodiče utekli před válkou ze Sýrie.

Naše odkazy

O naší organizaci

Prvotní myšlenka na knihu vznikla jako součást kampaně Post(n)i se. Post(n)i se je kampaň Postní sbírky, kterou Středisko humanitární a rozvojové pomoci Diakonie Českobratrské církve evangelické pořádá již 10 let. Každý rok je její výtěžek určený pro lidi v zahraničí, které zasáhla humanitární katastrofa.

Středisko humanitární a rozvojové spolupráce vzniklo v roce 2011. Věnuje se humanitární a rozvojové práci v zahraničí a pomáhá v uprchlických táborech a při humanitárních katastrofách ve světě, například v Libanonu prostřednictvím Postní sbírky. Navazuje také na předchozí zkušenosti Diakonie s pomocí lidem a obcím při povodních a pomáhá také při vzniku přírodních katastrof, jakou bylo tento rok tornádo na Moravě.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy