Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Práva pacientů a jejich příbuzných

Organizace
Kancelář Ombudsmana pro zdraví, z. s.

Autor
Kateřina Havelková

DARUJTE

Každý chodíme k lékaři, někdy jsme pacienti nebo máme starost o naše blízké, kteří nejsou zdrávi. Až tehdy nám dochází, že vlastně úplně dobře nevíme, na co máme a nemáme ve zdravotnictví právo. Kancelář Ombudsmana pro zdraví, z. s., bude i na Giving Tuesday zdarma radit každému, kdo má dotazy k právům pacienta a jeho nejbližších či k některým částem sociálního zabezpečení.
Na co se můžete ptát? Na to, co si k vám může dovolit lékař. Jak sehnat zubaře nebo jiné lékaře, kterých je nedostatek. Jak je to s přítomností u hospitalizovaných v nemocnici – dětí, ale třeba i seniorů. Máte právo na svou zdravotnickou dokumentaci? Co dělat, když byste se rádi léčili jinak, než doktor navrhuje? Jak je to s nemocenskou a jak je to doopravdy s invalidními důchody, s příspěvkem na péči a dalšími dávkami.
Na to, abychom mohli dále a více pomáhat všem, co se nevyznají ve svých právech a povinnostech ve zdravotnictví a sociálních službách potřebujeme peníze. Podpořte naše bezplatné právní poradenství!

O naší organizaci

Kancelář Ombudsmana pro zdraví, z. s., je inovativním projektem, jehož cílem je přispět k obnově zdravých vztahů mezi zdravotnickými pracovníky a pacienty. Organizuje semináře a poskytuje bezplatné poradenství pacientům i zdravotníkům s jejich právy a povinnostmi v systému zdravotnictví a sociálních věcí.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy