Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Přivážíme Cyklistiku bez bariér – #SKODAAUTOpomaha

Organizace
ŠKODA AUTO a.s.

Autor
Veronika Marčeková

DARUJTE

ŠKODA AUTO otevírá ve spolupráci s nadací Konto Bariéry nový grantový program Cyklistika bez bariér, určený pro zdravotně znevýhodněné osoby. V rámci grantu mohou držitelé průkazu ZTP a ZTP/P žádat o příspěvek až do výše 30 000 Kč pro získání upraveného kola, handbiku či tříkolky. Žádosti o příspěvek lze podávat do dvou měsíců od vyhlášení programu. Cyklistika bez bariér má mimo jiné za cíl umožnit osobám s hendikepem vést aktivní život, což je jedním z faktorů pro zvyšování kvality života, ať už se jedná o zdraví či psychickou pohodu.

 

Motivací ke vzniku programu byla vášeň a láska ke sportu a cyklistice Alex Borské, která byla v roce 2020 obdarována karbonovým handbikem, na jehož zakoupení ŠKODA AUTO přispěla. Alex svým nadšením a touhou sportovat přiměla ŠKODA AUTO k otevření této cesty i dalším lidem s hendikepem.

 

Bikefluencerka Alex Borská ke vzniku grantového programu dodává: „Kolo a sport mi celkově pomáhá zapojit se do kolektivu zdravých, dává mi svobodu pohybu, psychickou pohodu a hlavně jsem díky sportu našla mnoho skvělých přátel a zjistila, jak moc mě sport naplňuje.“

 

Organizátoři se navíc rozhodli grantový program spustit záměrně 30. 11., aby tak podpořili mezinárodní iniciativu Giving Tuesday, která při příležitosti Světového dne štědrosti a dobrých skutků motivuje širokou veřejnost k dárcovství a dobročinným činnostem.

 

ŠKODA AUTO si pomoc osobám s hendikepem před lety stanovila jako jednu z hlavních oblastí společenské odpovědnosti. Spolupracuje proto s řadou organizací, které se věnují zdravotně znevýhodněným osobám, a to jak krátce po úrazu specializovanou zdravotní a rehabilitační péčí, tak při podpoře v návratu do normálního života.

O naší organizaci

Podnikání vnímáme v první řadě jako velkou odpovědnost. Jaká bude budoucnost, záleží na nás všech. Ve ŠKODA AUTO přispíváme k rozvoji společnosti zejména v oblastech dopravní bezpečnosti a technického vzdělávání, které jsou nám blízké. Chceme zvyšovat kvalitu života obyvatel České republiky a společně s regionálními samosprávami a neziskovými organizacemi podporujeme projekty zaměřené na rozvoj infrastruktury, bezbariérovou mobilitou, podporu znevýhodněných dětí a také nejrůznější kulturní i sportovní aktivity. Během pandemie koronaviru jsme podpořili zdravotníky v první linii i seniory distribucí nutného zásobování. Myslíme na trvale udržitelnou budoucnost a klademe velký důraz na ochranu životního prostředí. Pomocí vlajkových sociálních projektů spadající pod strategii společenské odpovědnosti #SKODAAUTOpomaha tyto myšlenky přetváříme v realitu.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy