Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Proč stavíme stacionář pro klienty s autismem?

Organizace
Autis Centrum, o.p.s.

Autor
Milena Urbanová

DARUJTE

Věděli jste, že slovo autos znamená sám? Naši klienti ve stacionáři ale nechtějí být osamělí. Přestože většina z nich nemluví a autismus jim způsobuje potíže při navazování vztahů a porozumění ostatním, touží po společnosti, chtějí být užiteční.

 

Každý z nás má šanci vydat se na cestu do dospělosti na vlastních nohách. Pro lidi s autismem a těžším mentálním hendikepem tahle cesta není tak jednoduchá. Potřebují většinou celoživotní podporu v soběstačnosti. Přesto chtějí žít svůj vlastní samostatný život, někam patřit, mít kolem sebe blízké lidi. Respekt a pochopení budou základem vytvoření prostředí, v kterém se budou cítit bezpečně jak klienti, tak pečující personál.

 

Vaše pomoc pomůže 8 dospělým klientům s autismem v osamostatnění a vytvoření bezpečného domácího prostředí v týdenním stacionáři. Pojďme společně vytvořit místo, kde dospělí lidé s autismem dostanou příležitost.

Z Vaší podpory vybavíme stacionář rehabilitačními pomůckami.

O naší organizaci

Nikdo si z důvodu svého postižení nezaslouží žít v ústavu nebo stranou společnosti. Autis Centrum pomáhá lidem s autismem na cestě ke spokojenému životu. Klientům poskytujeme sociální službu raná péče, odlehčovací službu, sociálně aktivizační službu a brzy týdenní stacionář pro osoby s autismem.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy