Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Propojujeme vesmír…tedy lidi s dobrou kávou

Organizace
Mental Café z.s.

Autor
Lucie Gurecká

DARUJTE

Na Giving Tuesday budou standartně otevřeny naše kamenné kavárny v Ostravě, konkrétně TO Místo a TA Podroužkova a také veganské bistro Plato Café v galerii současného umění PLATO Ostrava. Na všech těchto třech místech budou zaměstnány osoby s netradičním smýšlením jako (netradiční) baristé, kteří budou plnit hostům jejich kávová a sladká přání.

 

V bistru Plato Café pomáhá náš pracovník s handicapem také při přípravě denního menu. Toto úterý bude baristka Anežka pomáhat s přípravou opékaných nudlí s tofu, zeleninou a ananasem. Anežka bydlí nedaleko tohoto pracoviště a na směny se vždy velmi těší. V bistru pracují převážně mladí lidé, se kterými si ráda povykládá o svých koníčcích.

 

Naše působení na Vánočních trzích v centru města bylo nečekaně zrušeno. Budeme rádi, pokud se najdou srdcaři, kteří navštíví naše netradiční pracovníky přímo v kavárnách nebo v případě, že jsou zdaleka, zašlou příspěvek na náš transparentní účet.

Od loňska provozujeme také e-shop s Dobrodárky, kde mohou srdcaři zakoupit drobné Vánoční dárky. Odkaz na náš e-shop: https://eshop.mentalcafe.cz.

Naše odkazy

O naší organizaci

Hlavním cílem kávového sociálního podniku Mental Café je setkávání veřejnosti s osobami s postižením v rolích baristů na běžných místech a v běžných životních situacích a bourání předsudků s tím spojených.

Každý rok začleňujeme okolo 15-ti osob s neobvyklým smýšlením na pozicích netradičních baristů, ať už při provozu kavárenských vozíků (tzv. coffee – biků) nebo v našich kamenných tréninkových kavárnách a nově také v bistru.

Kromě tohoto sociálního podtextu pojízdné kavárny, chceme nabízet zákazníkům kvalitní kávu a navodit příjemnou náladu.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy