Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
První lesní jesle v Čechách

Organizace
Lesní MŠ Samorost

Autor
Dana Šestáková

DARUJTE

Vychovejme v Ústeckém kraji generaci, která zapustí kořeny a bude jí záležet na přírodě. Smolíčky, Karkulky a Pacholíčky už máme. Potřebujeme pro ně chaloupku na kraji lesa! Rozjíždíme unikátní projekt lesních jeslí, který realizujeme jako první v Česku. Aktuálně vybíráme na portále Hithit.cz částku potřebnou k realizaci zázemí a jsme jen kousek do cílové částky. Sbírka končí 6.12.2017 v 11hodin. Dokážeme to spolu???

Naše odkazy

O naší organizaci

Letos otvíráme první lesní jesle v Česku. Lesní cože? Prostor pro děti ve věku 2-3 roky, aby i ony mohly trávit čas venku, v prostředí lesa a zahrady. Věříme, že příroda nabízí dětem spoustu podnětů a stimuluje je ve vývoji lépe než herničky uvnitř budov. Potřebujeme pro ně postavit „pididům“. Staňte se i vy součástí našeho průkopnického projektu.

Projektem lesních jeslí navazujeme na naši úspěšnou lesní školku Samorost, která funguje u Teplic už čtvrtým rokem. Chceme i dětem mladším tří let umožnit trávit čas venku, v prostředí lesa a zahrady. Maláčkové si tak odmala pěstují otužilost a testují vlastní hranice a dovednosti. My dospěláci k nim přistupujeme s laskavým a respektujícím přístupem. V lesních jeslích zřízujeme dvě nová pracovní místa, na která finanční prostředky už máme z grantové podpory. Na nás jakožto neziskovce je vybudování adekvátního zázemí. Chceme v zahradě lesní školky postavit „pididům“, který nejmenším dětem poskytne dostatek pohodlí, ale zároveň se nechceme odklonit od základní myšlenky, že důležitou součástí programu je pobyt dětí venku.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy