Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Pusťte chlup i vy pro Izzy a Marii!

Organizace
Pestrá, o.p.s.

Autor
Jana Sirotková

DARUJTE

Tentokrát můžete pustit chlup pro paní Marii. Její budoucí parťačkou je Izzy, která byla druhým českotelevizním štěnětem. Česká televize se jako první velký zaměstnavatel zapojila do našeho programu výchov budoucích psích pomocníků. Izzy se tak rok a půl pohybovala po boku vychovatele Přemka v prostorách ČT.

Paní Marie je po těžké autonehodě a potřebuje celodenní pomoc druhé osoby. Věnuje se soukromému doučování angličtiny, ráda čte a chodí mezi lidi. Po psím pomocníkovi jako je Izzy touží už hodně dlouho. Izzy má velmi klidnou a vyrovnanou povahu a je tou nejlepší adeptkou na to, stát se parťačkou právě pro paní Marii.

Izzy bude své paničce podávat předměty na vozík, do postele, bude jí pomáhat se svléknutím rukávu, manipulací s tělem (Izzy pomůže paní Marii vrátit se do správné polohy na vozíku), otevírat a zavírat dveře, přivolávat pomoc a budou společně dělat i canisterapii. A právě teď vstřebává vše potřebné ve speciálním výcviku u trenérky Hanky.

Aby se paní Marie své parťačky dočkala, potřebujeme Vaši pomoc. Stát totiž asistenční psy, na rozdíl od vodicích, neproplácí. Náklady na Izzynky výcvik jsou 250 000 Kč.

Tak prosím pusťte chlup i vy pro dobrou věc. Děkujeme.

Naše odkazy

O naší organizaci

Cvičíme asistenční psy pro děti a dospělé s různým postižením bez použití kotců. Věříme, že pes, který je vychovávaný a vycvičený v přirozeném prostředí domova, je pak lépe připraven na soužití s člověkem s postižením. Usilujeme o to, aby byl člověk s postižením díky psímu parťákovi soběstačnější a samostatnější, rozvíjel své dovednosti a měl pestrý život.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy