Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Recyklace, která pomáhá

Organizace
Montessori školy Andílek

Andílek je velká škola. Máme děti od 1,5 roku do 15 let. Giving Tuesday jsme chtěli propojit dětem s přímým propojením do jejich života a společnosti, ve které žijí. Udělali jsme průzkum v jedné z našich tříd základní školy.
Každý den se ve třídě v koši na papír objeví desítka listů. Za týden je jich nad padesát. Začali jsme si povídat, proč je někdo vyhodil, bylo-li to nezbytné. Cílem bylo otevřít otázku využívání papíru, plýtvání, z čeho papír je… Děti napadlo, že by bylo zajímavé onen papír recyklovat, takže by vlastně nic nevyhodily. Papír jsme začali shromažďovat a po měsíci jsme se pustili do ruční výroby papíru. Je čas Adventu, den Giving Tuesday. Děti se těší, že na vyrobený papír napíší přáníčka do místního domu seniorů. Sledujte další fotky, jak nám přání poputuje do cíle. Už přemýšlíme, jak naložit s další várkou.

O naší organizaci

Vzděláváme děti od 1,5 roku do 12 let montessori metodou. Věříme, že ve správně připraveném prostředí má každé dítě vnitřní sílu, motivaci a schopnost řídit svůj vlastní rozvoj a naplňovat svůj potenciál, a to od momentu narození až do úplné dospělosti. Součástí tohoto sociálního prostředí jsou informovaní a vzdělaní dospělí (rodiče a pedagogové), ale také připravené prostředí doma, ve školce a ve škole a smysluplné pomůcky pro práci. V tomto duchu budejeme školku jako prostor pro celou rodinu – komunitní a vzdělávací Montessori středisko – v jehož centru je dítě. Spojujeme teorii s praxí. Snoubíme lásku s vědomostmi a životem.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy