Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Rehabilitace pro malou Ninu

Organizace
Dobré zprávy pro Ninu z.s.

Autor
Tatiana Bednar

DARUJTE

Roční Nina trpí velmi vzácným genetickým onemocněním, spinální svalovou atrofií (SMA), postihující všechny vědomě ovládané svaly v těle. V 6ti týdnech, kdy jí byla nemoc diagnostikována, postupně téměř ochrnula. Nina se pravděpodobně sama nikdy nepostaví na vlastní nohy a celý život bude odkázána na invalidní vozík a pomoc blízkých.
Každý banální pohyb, který je pro nás samozřejmý, může být s SMA výzvou – posadit se, udržet vzpřímeně hlavu, zvednout paži, vzít předmět do ruky, polknout, zhluboka se nadechnout…
Aby holčička Nina prožila šťastné dětství mezi vrstevníky, byla jednou maximálně samostatná a svobodná, neobejde se bez speciálních zdravotních pomůcek, musí denně podstupovat náročné fyzioterapie a několikrát ročně absolvovat intenzivní rehabilitační pobyty. Zmírnit škody, které nemoc napáchala, bude trvat celý život. Kvalitní léčba je velice nákladná a jen minimálně hrazená zdravotní pojišťovnou, rodinu Niny stojí každý měsíc desítky tisíc, ročně pak stovky tisíc korun.
Staňte se pro Ninu poslem dobrých zpráv, zapojte se do sbírky a pomozte sdílet její příběh dál. Váš dar bude dobrou zprávou, která Nině moc pomůže.

O naší organizaci

Dobré zprávy pro Ninu, z.s. je nadační spolek, který založili rodiče malé Niny. Snaží se jeho prostřednictvím získávat finance na nákladnou léčbu, zejména rehabilitace, fyzioterapie a speciální pomůcky, které holčička nezbytně potřebuje. V neposlední řadě se snaží šířením příběhu Niny zvýšit povědomí o vzácném genetickém onemocnění SMA, jeho léčbě a pomoci tak jiným rodinám jej včas rozpoznat a diagnostikovat.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy