Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Rehabilitace pro Mišku

Organizace
Miška, z. s.

Autor
Lenka Hlaváčková

DARUJTE

Jedenáctiletá Michalka Hlaváčková žije se svou rodinou v Živanicích – Dědku. Od půl roku života čelí vážným zdravotním problémům. Ve dvou letech navíc prodělala rozsáhlou dechovou a srdeční zástavu s fatálními následky. Potřebuje 24 hodinovou péči. Trápí ji časté epileptické záchvaty, neovládá vlastní tělíčko ani řeč, komunikuje pouze přes obrázky a oční kameru. Přesto rozumí a je veselá holka.

Michalka prošla spoustou vyšetření a hospitalizací a teprve letos se konečně podařilo stanovit diagnózu. Tou je vzácné genetické onemocnění AADC výrazně omezující vývoje dítěte. Velkou naději na zlepšení Míšina stavu přináší zařazení do léčebného programu. Díky němu má šanci sedět, mluvit, používat ruce a třeba časem se i postavit a udělat pár kroků. Už první měsíce léčby přinesly veliké pokroky. Je to, jako by se Miška znovu narodila, ale k dosažení dalších pokroků bude nutné nastoupit dlouhou a finančně náročnou rehabilitaci. Jeden týden této rehabilitace stojí 20 000 Kč. Aby měla co největší šanci se posunout dál, potřebuje v příštím roce absolvovat ideálně dvanáct týdnů nad rámec pobytu hrazeného zdravotní pojišťovnou, což přesahuje aktuální finanční možnosti rodiny. Ta se snaží zajistit Michalce co nejlepší podmínky pro zkvalitnění jejího života a za jakoukoliv podporu je vděčná.

Naše odkazy

O naší organizaci

Hlavním cílem našich aktivit je získávání podpory a zdrojů na diagnostiku, léčbu a zkvalitnění péče a života pro vážně nemocnou Michalku Hlaváčkovou.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy