Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Rozvoj služeb v Cestě domů

Organizace
Cesta domů z.ú.

Autor
Tereza Řezáčová

DARUJTE

Na jaře tohoto roku se Cesta domů přestěhovala do krásného nového domu. Tento dům v pražské Michli nabízí i nové možnosti pro rozvoj našich služeb.

V současné době se zaměřujeme na vybavení části prvního patra, kde od ledna nabídneme novou sociální službu, tzv. odlehčovací pobyt. Služba je určena lidem v pokročilých a konečných stadiích nevyléčitelné nemoci, upoutaným trvale na lůžko. Jejich pečujícím může pobyt odlehčit v každodenní zátěži, umožní zařídit potřebné či si zkrátka odpočinout. Nebo si díky naší službě mohou péči vyzkoušet např. po propuštění svého blízkého z nemocnice, než jej převezou do domácího prostředí.

Novou službu budeme nabízet ve čtyřech jednolůžkových pokojích se společným zázemím, které nyní zařizujeme. V rámci GivingTuesday budeme dále hledat dárce, kteří nám pomůžou první patro pro pacienty zařídit a vybavit potřebným zařízením.

O naší organizaci

Cesta domů provozuje Domácí hospic na území hl. m. Prahy. Komukoliv z České republiky poskytuje poradenské služby v oblasti péče o nevyléčitelně nemocné a umírající, děti i dospělé. Pomáhá pozůstalým v době zármutku. Zároveň se snaží o zvýšení povědomí v oblasti paliativní péče formou vzdělávání odborníků a osvětových kampaní.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy