Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
S Autonapůl bezpečně do práce

Organizace
Autonapůl, družstvo

Autor
Kristýna Herrmannová

DARUJTE

Autonapůl pomáhá bezpečně dopravit klienty organizace Portus Praha do jejich práce.
Portus provozuje ve středočeské Davli sociální podnik Dobroty s příběhem, který zaměstnává lidi s mentálním či jiným postižením. S ohledem na současnou situaci je třeba jim zajistit bezpečný převoz mezi domovem a prací. Autonapůl dlouhodobě poskytlo ze své flotily vůz Renault Trafic, který přepraví až 9 osob.
Podpořit činnost organizace Portus Praha, chráněného Bistra Příběh a především jeho zaměstnance můžete v rámci akce https://www.giving-tuesday.cz/udrzme-pracovni-mista-pro-lidi-s-postizenim/

O naší organizaci

Autonapůl je první český carsharing s ambicí propojit postupně všechna větší města v České Republice. Každý náš uživatel již teď může libovolně využívat sdílené vozy v Brně, Praze, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové, Olomouci a Českých Budějovicích.

Naším hlavním cílem je nabídnout jednoduchou, výhodnou a ohleduplnou službu mobility. Uživatel, který potřebuje auto jen občas, má díky carsharingu k dispozici různorodý vozový park a může si tak ušetřit mnoho starostí a peněz. Jeden sdílený automobil dokáže díky efektivnímu využití nahradit až 10 soukromých aut. Soukromě vlastněné auto je typicky používáno zhruba 5% času, zatímco sdílená auta 30-50% času. To je 6x – 10x více. Pomáháme tak šetřit životní prostředí snížením emisí a snížením potřeby parkovacích míst.

Se sdílením aut jsme začali již před lety. Tenkrát hlavně pro vlastní potřebu. Postupně se nám úctyhodně rozrostla komunita přátel a jejich přátel, kterým se to take hodilo. Nyní máme k dispozici desítky aut v mnoha městech. Všechna auta, která nabízíme jsou námi vlastněná a koupená jako nová. Průměrné stáří je pod 2,5 roku. Auto starší 5 let u nás nenajdete. Ale najdete u nás třeba 9 místný Transit nebo Traffic, elektromobily nebo auta s automatickou převodovkou jako Škoda Scala.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy