Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Sbírka potravin online

Organizace
Česká federace potravinových bank, z.s.

Autor
Rostislav Ráček

DARUJTE

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. V současnosti je sbírka důležitější než kdy dříve, protože mnozí lidé přišli o práci a jiné možnosti přivýdělku z důvodu pandemie. Sbírka potravin je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti.

Online Sbírka potravin je zde pro lidi, kteří v sobotu 21. 11. Sbírku v kamenných obchodech nestihli, a tak mohou nakoupit a darovat přes on-line obchody Tesco a Rohlik.cz. Nakupovat a darovat lze přes Rohlik.cz od 16.11. do 1.12. a Tesco od 18.11. do 1.12.

O naší organizaci

Potravinové banky jsou neziskové organizace, které shromažďují potraviny a distribuují je odběratelským charitativním a dobročinným organizacím. Skrze ně se potraviny dostávají ke koncovým klientům – dětem, seniorům, samoživitelkám, postiženým, lidem bez domova a v nouzi.
Potraviny banky získávají od potravinových řetězců, z potravinových sbírek, evropského programu potravinové a materiální pomoci, od pěstitelů, producentů a jednotlivců.
Minimálně z 75 % se jedná o potraviny určené k rychlé spotřebě, s uplynulou dobou minimální trvanlivosti, neprodejné potraviny s poškozeným obalem nebo například špatným označením, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy